Flynn chce immunitetu w zamian za zeznania, zła zmiana w sprawie Syrii

0
195

Były doradca prezydenta Donalda Trumpa d/s bezpieczeństwa gen. Flynn pragnie otrzymać immunitet, w zamian za zeznania przed Komisją Senacką badającą wpływ Rosji na proces wyborczy w USA. O immunitet zazwyczaj prosi osoba, która może obawiać się, iż niektóre jej działania mogły być nielegalne, bądź wie, o nielegalnych działaniach osób,a stojących wyżej od niej. Prawnicy oceniają, iż  domaganie się immunitetu przez Flynna, jest sprytnym posunięciem ze strony prawników Flynna. Ameryka zachodzi w głowę, cóż takiego Flynn wie, że musi on prosić o immunitet.  Prezydent za pomocą twittera oświadczył, że Flynn jest ofiarą polowania na czarownice, przegrani w wyborach usiłują w ten sposób wytłumaczyć swoją porażkę. Nie zrobiło to jednak wielkiego wrażenia.

Na razie wielu członków Komitetu d/s Wywiadu jest temu przeciwna, ale nie jest to ostateczna decyzja.

Druga sensacja dnia, dotyczy, być może bardzo poważnego błędu, amerykańskiej polityki zagranicznej. Ambasador USA w ONZ oświadczyła, iż odejście Assada w Syrii nie jest priorytetem amerykańskiej polityki, o przyszłości Assada zadecydują mieszkańcy Syrii. Podobnie uważa Departament Stanu.

No tak, z tym, że owi mieszkańcy Syrii, obywatele tego kraju, właśnie z powodu Assada, koszmarnych represji, które stały za wybuchem wojny domowej, w tym kraju, nie mogą decydować o przyszłości Syrii. To Assad powoduje, iż mieszkańcy Syrii nie mogą decydować o przyszłości swojego kraju. Gdyż przez dyktatora zostali głosu pozbawieni.

Syryjski dyktator przetrwał tylko dzięki poparciu Rosji, dzięki ogromnemu wsparciu z powietrza. Przypomnijmy tylko bombardowania Aleppo. Assad jest także gwarantem wpływów Rosji i Iranu w tym kraju.

Zmiana amerykańskiej polityki w sprawie Syrii następuje w czasie gdy Senat prowadzi dochodzenie dotyczące wpływania Rosji na kampanię wyborczą w USA oraz kontaktów kampanii Trumpa z przedstawicielami  Federacji Rosyjskiej. Trudno było wybrać gorszy moment na ogłaszanie zmianę polityki dotyczącą Syrii. To Rosja jest głównym beneficjantem tej zmiany. Ciekawe. Wielu republikanów uznało tę decyzję za poważny błąd. To kolejna decyzja, która nie może liczyć na poparcie w szeregach partii prezydenta.

Prezydent niemal każdego dnia podpisuje rozmaite dekrety. Dzisiaj spotykając się z amerykańskim związkiem przemysłowców prezydent podpisał dwa dekrety dotyczące handlu zagranicznego. O amerykańskim deficycie prezydent mówił na każdym wiecu wyborczym. W dzisiejszym dekrecie prezydent nakazał przeprowadzenie studiów dotyczących przyczyn deficytu handlowego USA. Dekret jest słuszny. Jestem zwolennikiem prowadzenia studiów i w ogóle chodzenia do szkoły, co bardzo polecam.

Prezydent za tydzień, na Florydzie, spotyka się z prezydentem Chin, z którym ma rozmawiać na temat amerykańskiego deficytu handlowego. Biały Dom nie ukrywa, że rozmowy będą trudne. To nie ulega wątpliwości.

Dawniej prawnik prezydenta Obamy Norman Elsen uważa, iż zgodnie z prawem o nepotyźmie uchwalonym w 1967 roku praca Ivanki Trump w Białym Domu jest nielegalna,narusza wspomniane prawo.

wideo:Vox/Youtube.com

Foto: Legal Insurrection

Andrzej Jarmakowski

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: