Frank Spula chce bronić kościoła św. Wojciecha

3
1250

Zapraszamy Państwa serdecznie do udziału w otwartym zebraniu dotyczącym kościoła św. Wojciecha, a także prosimy o przekazanie poniższej informacji Państwa słuchaczom i widzom.

W najbliższą środę, 16 sierpnia o godz. 19.00 w siedzibie Związku Narodowego Polskiego przy ulicy 6100 N Cicero Ave., Chicago, odbędzie się otwarte zebranie poświęcone ratowaniu kościoła pw. św. Wojciecha w Chicago.

Organizatorzy zapraszają całą Polonię, której bliska jest sprawa świątyni, wybudowanej dzięki polskim imigrantom, jednej z najpiękniejszych pod względem architektonicznym i dekoracyjnym wśród polonijnych kościołów w całych Stanach Zjednoczonych, która wkrótce może zniknąć z mapy miasta.

Prosimy o włączcie się w akcję ocalenia kościoła zbudowanego przez Polonię!

Komunikat Organizatorów

 

3 Komentarze

 1. Jak się gdzieś planuje wybudowanie zbiornika wodnego, np. w wyniku budowy tamy, to się (czasami) przenosi z tego terenu szczególnie cenne budowle w inne miejsce.
  *
  Z dzielnicy Pilsen lata temu nastąpił odpływ Polonii po którym miał miejsce zalew tej dzielnicy przez wody latynoskie. Doradzam odcięcie kościoła od fundamentów, posadowienie go na rolkach i powolnie przetoczenie do Des Plaines. Albo do Mount Prospect. Ewentualnie do Harwood Heights… 😉
  *
  Innym pomysłem jest zabranie z kościoła obrazków i rzeżb (oraz skarbonki! nie zapomnieć o skarbonce!) i poupychanie tegoi dobra w jednym z kościółków na przedmieściach.
  *
  Wreszcie można poczekać jakiś czas aż pani Szmurło przeniesie się na łono Abrahama i wtedy sprawa tego kościoła rozwiąże się sama. Kardynał go sprzeda, forsę zainwestuje w jakąś szkołę dla latynoskich bachorów a to co mu zostanie przeznaczy na spłaty pedofilskich odszkodowań. Albo na odwrót, zależy, co bedzie pilniejsze. 😉

 2. Muszę przyznać, że mnie pan zaskoczył, panie redaktorze Jarmakowski. Ocenzurował pan moje pozostałe wpisy będące kpinkami ze stałego repertuaru, za pomocą którego Kościół katolicki wyłudza forsę od naiwnych.
  *
  Nie słyszał pan o tzw. cudzie z Legnicy? Tam prawdziwie polscy i prawdziwie katoliccy naukowcy bez wątpliwości potwierdzili obecność komórek ludzkiego mięśnia sercowego na poczerwieniałej hostii. Było o tym pełno informacji w mediach.
  Ja nie zrobiłem nic innego jak tylko przywołałem tamten kretynizm jako pomysł na uratowanie kościoła sw. Wojciecha.
  Jeżeli pan tego nie rozumie to się pożegnamy, bo jednak pewne modicum inteligencji trzeba mieć. Ja rozumiem, że pan musi stosować się do nakazów tego, kto płaci rachunki za tę strone internetową, ale ja nie muszę.

  • I znów jakieś myśli o cenzurze oraz pretensje do Jarmakowskiego, jakby to był jego blog, gdzie każdy może pisać co chce. Komentarze podlegają redagowaniu-moderowaniu. Nie są miejscem, gdzie można pisać wszystko, co komu przyjdzie do głowy. Jest to niezbywalne prawo redakcji. Wielokrotnie zwracaliśmy na to uwagę, że jeśli się chce współredagować – trzeba po prostu pisać na temat i współgrać. Trzeba szanować innych czytelników i pamiętać, że komentarz kiepski nie może wypychać lepszego. Naprawdę nie warto prowadzić tu dyskusji tego typu co z kolegą przy stole. Trudno to zrozumieć?

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: