Gawłowski zostaje w areszcie, Polska tworem mafijnym

  0
  721

  Sąd Okręgowy w Szczecinie podtrzymał decyzję o zatrzymaniu posła Platformy Obywatelskiej w areszcie. – Nie uznaję prawidłowości tej decyzji sądu – komentował na gorąco pełnomocnik Gawłowskiego Roman Giertych.

  – Sąd rzekomo po wnikliwej analizie akt sprawy, doszedł do wniosku, że zebrane w sprawie dowody wskazują na duże prawdopodobieństwo popełnienia przez podejrzanego zarzucanych mu czynów –bredził z kolei sędzia Michał Tomala, rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie. Roman Giertych wskazywał na wcześniejsze represje wobec sędziów w szczecińskim sądzie. Oczywiście doskonale zdajemy sobie sprawę, iż w Polsce zlikwidowano niezależne sądownictwo, zadaniem sądów jest praca na rzecz  utrzymania się Prawa i Sprawiedliwości u władzy.  Ponadto sądy mają zapewnić bezkarność przestępcom pochodzącym z PiS, tak długo jak prowadzą działalność  za zgodą herszta bandy Jarosława Kaczyńskiego.

  W Stanach Zjednoczonych trwa obserwowane przez media dochodzenie specjalnego prokuratora Roberta Muellera.  Jeżeli pragnie komuś postawić zarzuty, na przykład  byłemu szefowi kampania Donalda Trumpa Paulowi Manaforte składa w sądzie odpowiednie dokumenty, opisujące podstawę, na której gościu usłyszy zarzuty. Dokumenty te stanowią rekord publiczny, każdy ma do nich dostęp.  Dziennikarze, co zrozumiałe analizują je bardzo dokładnie.

  Tymczasem kiedy w Polsce aresztowany zostaje wiceprzewodniczący największej partii opozycyjnej, dowody, albo rzekome dowody, na podstawie których gościa posadzono za kraty, są tajne! Nie są rekordem publicznym, bo przecież prokuratura prowadzi dochodzenie. Hej, macie takie dowody, takie niezbite dowody, że facet musi siedzieć za kratkami, to je pokażcie, opublikujcie na stronie internetowej sądu, tak jak miałoby to miejsce w USA.  Sędzia Michał Tomala. Rzecznik szczecińskiego sądu twierdzi, że dowody są mocne! To je pokażcie. Na razie Pan rzecznik sądu działa na zasadzie sycylijskiej mafii. Już niemal wydaje wyrok, ale dowody są tajne.  A może te mocne dowody, to jedynie dwa donosy wyborczych konkurentów Gawłowskiego z PiS!? Jest inaczej? To proszę zaprzeczyć, publikując dowody. Cała polska procedura jest skandalem,  to inna sprawa.  Procedura tajność przesłuchań, umożliwia prokuraturze polityczne matactwo, które w tej chwili odbywa się w sprawie Gawłowskiego.  Tajność postępowania umożliwia trzymanie ludzi w areszcie bez dowodów, na podstawie domniemań i innych prawnych farmazonów.

  Foto: Fakty – plportal.pl

  Wideo: Wiadomości

   

  Andrzej Jarmakowski

   

  Skomentuj

  Prosze wpisz komentarz!
  Wpisz Imie: