Generał Flynn chciał porwać Gulena?

0
209

Media donoszą, iż specjalny prokurator Robert Mueller, bada bardzo poważne oskarżenia, jakie pojawiły się pod adresem byłego doradcy d/s bezpieczeństwa narodowego prezydenta Donalda Trumpa, generała Michaela Flynna.

Chodzi o spotkania, podczas których analizowano możliwość porwania islamskiego kleryka Fethullaha Gulena do Turcji. Operacja miała zostać przeprowadzona na zlecenie tureckiego dyktatora Erdogana. Porwanie kosztować miało 15 milionów dolarów, zaś Gulen miał zostać prywatnym samolotem, przetransportowany na turecką wyspę Irmali. Erdogan oskarżał, niegdyś swojego przyjaciela, i konkurenta politycznego, o zorganizowanie zamachu stanu w Turcji, który miał Erdogana obalić. Turcja nigdy nie przedstawiła dowodów na potwierdzenie oskarżeń pod agresem Gulena, który obecnie mieszka w Pensylwanii.

Organizacja porwania rezydenta USA na zlecenie obcego mocarstwa jest bardzo poważnym przestępstwem i Fynnowi może grozić nawet do 20 lat więzienia, jeżeli oskarżenia zyskają potwierdzenie przed sądem.

Mueller przesłuchuje wszystkich uczestników tych spotkań.  Oskarżenia nie dotyczą bezpośrednio prezydenta Trumpa, ani wpływu Rosji na przebieg kampanii wyborczej. Dochodzenie w tej sprawie trwa.

Kłopoty republikańskiego kandydata do Senatu

Sporo miejsca media w USA poświęcają skandalowi wokół republikańskiego kandydata do Senatu, na miejsce opuszczone po Jeff Sessionie. Specjalne wybory w Alabamie 12 grudnia.

Były sędzia Roy Moore, od początku wzbudzał kontrowersje. W przeszłości nie ukrywał, że Biblia dla niego jest ważniejsza niż prawo. Okazało się, iż Moore, wymagający przestrzegania surowych zasad moralnych, od innych, sam sobie folgował.  Został oskarżony o uprawienie stosunków seksualnych z 14 letnią dziewczyną, gdy sam miał 32 lata. Dziennik „Washington Post” pisze także, iż inne kobiety wysunęły oskarżenia pod adresem kandydata o molestowanie, gdy były nastolatkami.

Na Kapitolu republikanie są w szoku i podzieleni zarazem.Wielu republikanów uważa, że w takiej sytuacji powinien zrezygnować.

Brat kandydata, broni członka swojej rodziny, uważając, że jest on sądzony jak Jezus Chrystus.

Komentatorzy twierdzą, iż Moore, mimo tak poważnych oskarżeń.nadal może  wygrać.  Wówczas w Senacie zasiądzie człowiek oskarżany o pedofilię. Tego jeszcze nie przerabialiśmy.

Na drugi plan zeszła azjatycka wizyta prezydenta. W Wietnamie podczas szczytu Pacyfiku, Trump uścisnął sobie rękę z Putinem. W tej chwili nie wiadomo jeszcze, czy dojdzie do bezpośredniego spotkania liderów USA i Rosji.

Cała azjatycka wizyta prezydenta upływa pod znakiem kryzysu koreańskiego.  W tej sprawie rezultatów brak.  Cała azjatycka wizyta prezydenta upływa pod znakiem kryzysu koreańskiego.  W tej sprawie rezultatów brak.

Wideo: CNN

Foto: Breitbart

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: