Globalny protest, przeciw polityce Donalda Trumpa

4
565

To pierwsza taka akcja o globalnym, całkowicie ponadpartyjnym charakterze. Mieszkańcy wielu setek miast, obywatele grubo ponad 100 krajów,manifestowali w obronie nauki, domagali się,  aby ustalenia naukowców były brane pod uwagę, przy podejmowaniu decyzji dotyczących ochrony środowiska i polityki energetycznej. Manifestacje odbywają się w setkach miast amerykańskich, w tym w Chicago.

Uczestnicy manifestacji w USA niosą hasła, na których napisano, że nauka ma ma sens, że warto korzystać z jej dorobku. Rzeczywiście w dzisiejszym czasie, w okresie wzrostu nastrojów skrajnie populistycznych, zalewu głupoty, trzeba przypominać, że warto korzystać z dorobku nauki.

Manifestanci w USA wyrażają sprzeciw, przeciwko kwestionowaniu istnienia globalnego ocieplenia, przeciwko polityce energetycznej, zwiększającej emisję dwutlenku węgla do atmosfery.

Politycy kochają demagogię, nie chcą, aby decyzje opierać na naukowych faktach, wolą obiecywać rozmaite gruszki na wierzbie. Ich decyzje, jak na przykład Donalda Trumpa o powrocie do energii opartej na węglu kamiennym mogą mieć fatalne konsekwencje dla klimatu na Ziemi.

Dotyczy to nie tylko USA. Zbyt mało dla ochrony środowiska robią takie kraje jak Rosja, Chiny i Indie, w Europie zaś Polska, która z uporem maniaka broni swojego górnictwa węglowego, zatruwając siebie i sąsiadów.

Wideo: CNN

Foto: Revcom.us

4 Komentarze

 1. Jak to jest z tymi faktami naukowymi? Jakieś ponad 50 lat temu szanowani naukowcy twierdzili, że CO2 powoduje globalne ochłodzenie. Dzisiaj natomiast większość naukowców twierdzi, coś odwrotnego. Dwutlenek węgla jest przyczyną globalnego ocieplenia. I komu wierzyć. Wielu “światłych” ludzi twierdzi, że nienarodzone dziecko nie ma żadnych praw i można je wyrzucić na śmietnik. Znane są poglądy na ten temat niejakiego “profesora” P.Singer. Zapewne ci “światli” naukowcy, którzy dzisiaj demonstrowali też popierają mordowanie dzieci nienarodzonych. Ja nie wierzę tego typu ludziom. W historii Ziemi klimat zmieniał się wiele razy. Na zmianę występowały epoki ciepłe i zimne. Ciekawe? Ani Trump ani GWB jeszcze nie działali, którzy wg “oświeconych” ludzi są przyczyną większości nieszczęść występujących we współczesnym świecie. Na aktywność słońca człowiek nie miał wpływu i nigdy nie będzie miał.

  • “W historii Ziemi klimat zmieniał się wiele razy. Na zmianę występowały epoki ciepłe i zimne. Ciekawe? Ani Trump ani GWB jeszcze nie działali, którzy wg “oświeconych” ludzi są przyczyną większości nieszczęść występujących we współczesnym świecie. Na aktywność słońca człowiek nie miał wpływu i nigdy nie będzie miał.”
   *
   Każde dziecko w wieku szkolnym widziało poniższy wykres,
   Tak jak Radio coMaryja radzi; spróbuj pomyśleć:
   **https://climate.nasa.gov/climate_resources/24/
   *
   “Wielu “światłych” ludzi twierdzi, że nienarodzone dziecko nie ma żadnych praw i można je wyrzucić na śmietnik. Znane są poglądy na ten temat niejakiego “profesora” P.Singer. Zapewne ci “światli” naukowcy, którzy dzisiaj demonstrowali też popierają mordowanie dzieci nienarodzonych. Ja nie wierzę tego typu ludziom.”
   *
   Kościelni dewoci nich się odpieprzą od czyjegoś ciała. Zajście w ciążę i urodzenie lub nie zajście w ciążę to są sprawy prywatne tylko i wyłącznie kobiet w wieku płodnym.
   Kościelni dewoci i dewotki, zwykle stare capy które i tak i tak podobno obowiązuje celibat oraz stare dewoty dawno po menopauzie są tymi, którzy najwięcej wrzeszczą o cudzej płodności.
   *
   Gdyby starzy mężczyźni mogli rodzić dzieci to aborcja w Kościele katolickim byłaby sakramentem.
   *
   Funkcjonariusze Kościoła katolickiego oraz ogłupione przez nich stare dewoty nie tylko chcą dyktować młodym i płodnym kobietom ile i jakich dzieci mają rodzić ale także kiedy, z kim i w jaki sposób te młode kobiety mają albi nie mają uprawiać seks.
   W jaki sposób regulować liczbę dzieci.
   *
   Stare kościelne capy i stare dewoty chcą ograniczać rodzaj, dostępnośc i zasady stosowania środków antykoncepcyjnych.
   *
   Jestem zupełnie pewien, że mam dużo więcej dzieci niż ty @diwron.
   Stare dewoty są mocne tylko w gębie. W łóżku idzie im dużo gorzej a już rodzić, wychowywać i utrzymywać dużo własnych dzieci im się prawie nigdy nie chce. Satre kościelne capy i dewoty jedyne co kochają to zmuszanie młodych i płodnych kobiet do rodzenia dzieci z gwałtu, do rodzenia dzieci chorych i do rodzenia dzieci w biedzie.
   Zboczeńcy ci lubują się we wpychaniu się pod cudzą kołdrę.
   *
   Sami jakoś albo dzieci w ogóle nie mają albo tylko jednego przypadniaczka, wcześniaczka lub zabaweczkę.
   Tak jak redaktor Zieliński z radia 1490, czyli ponad 50-cio letni mężczyzna, który dużo gardłuje o “dzieciaczkach w łonie mamusi” ale sam przez swoje ponad 30 lat dorosłego zycia dorobił się jednej córeczki. Cud naturalnej, katolickiej regulacji urodzeń. Cud kalendarzyka, pomiarów temperatury i przezroczystości śluzu. Cud katolickiej dyscypliny i opanowania.
   *
   Zupełnie taki sam cud jak u katolickiego prezydenta Wolski Maliniaka.

 2. Diwron, co za idiota, to włąsnie przeciwko takim typom te manifestacje. Zero argumentów, co ma do tego rzekome mordowanie nienarodoznych dzieci, z tematem? pomieszanie z poplataniem. To diwron jest propagatorem debilizmu. 800 lat temu ludzie mysleli, że ziemia jest płaska. Na szczeście był Kopernik i inni.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: