Gruszka w natarciu!!!

0
277

Życiowy wynik w 31 edycji SNO* DRIFT RALLY uzyskał Arkadiusz Gruszka, który wspólnie z pilotem Łukaszem Wrońskim wygrali zimowy klasyk. Pod nie obecność zeszłorcznego zwyciezcy Piotra Feteli i zawodników z Subaru Usa Rally Team, Arkadiusz miał ułatwione zadanie co nie oznacza, że nie było zaciętej walki. Do 9 Odcinka Specjalnego prowadził w Rajdzie John Kramer, którego cały czas kontrolował Arkadiusz. Jak informował Łukasz Wroński przewaga czasowa topniała w oczach, a zwyciestwo z każda milą stawało się coraz bardziej realne. Na 10 Odcinku Specjalnym (Super Special 1) John na oczach tysięcy kibiców nie wytrzymuje presji, popepłnia drobny bład i jest już po jablkach… Paro minutowa wizyta w rowie pogrzebała jego szanse na zwycięstwo…

Arkadiusz Gruszka: ” Warunki jakie panowały na trasie pierwszego dnia w Michigan wcale nie należałay do łatwych. Spore ilości lodu na trasie i małe śnieżne bandy oraz ograniczona widoczność podczas wieczornych przejazdów utrudniały zadanie. Ale takie sa Rajdy… Wspolnie z Łukaszem Wrońskim realizowaliśmy swój plan. Drugiego dnia zaatakowaliśmy konkurencję i zdobyliśmy wymarzone zwycięstwo. Jest to nasz wspólny wynik! Gratulacje dla Całego Zespołu Rajdowego i naszych Sponsorów!”.

Na słowa uznania zasługuje kolejna Poloniina załoga, która powróciła do rajdowego rzemiosła po dłuższej przerwie. Grzegorz Bugaj/ Elizabeth Dziubanski, dzielnie walczyli, a ich przejazdy wzbudzały spory aplauz wśród licznie zgromadzonych kibiców wzdłuż całej trasy rajdu. Grzesiek toczył zaciętą walkę ze Setve Laroza i Zachary Whitebread o 6 miejsce w klasyfikacji generaslnej i 2 w grupie NLO. Niestety uszkodzenie elementów zawieszenia i straty czasowe które ponieśli pozwoliły na zajęcie trzecij pozycji w klasie i 10 w klasyfikacji Generalnej.

W Rajdzie startowała jeszcze jedna Polska załoga Przemysław Widyna/ Tomasz Pulchny na Subaru Impreza 1995. Zgłoszeni byli w Mistrzostwach Regionalnych Dywizji Centralnej.

Piątek to 17 pozycja w klasyfikacji Generalnej i 6 w grupie Light Open. Sobota przyniosła pozytywne zmiany bo 12 miejsce w klasyfikacji Generalnej i 3 w Light Open.

 1. SNO*DRIFT RALLY
 1. Arkadiusz Gruszka/Łukasz Wroński (PL) Mitsubishi Mirage RS Proto 2:20.45,9 (1. Open)
 2. Reid Andress/Neil Moser (USA) Subaru Impreza WRX STI +3.14,5 (1. NLO)
 3. Nathan Usher/Marianna Langosch (USA) Subaru Impreza WRX Wagon +3.34,6 (1. Open Light)
 4. Jon Kramer/Jared Lantzy (USA) Subaru Impreza +4.33,9 (2. Open Light)
 5. Henry Krolikowski/Cynthia Krolikowski (USA) Subaru Impreza WRX STI +5.10,1 (2. Open)
 6. Zachary Whitebread/Allen Piper (USA) Subaru Impreza RS +11.03,4 (1. SP)
 7. Steve LaRoza/Alison LaRoza (USA) Subaru Impreza WRX STI +13.10,3 (2. NLO)
 8. Shawn MacDonald/Joel Krumbach (USA) Honda Civic +14.40,3 (1. 2WD)
 9. Justin Kollien/Daniel Garant (USA) Ford Fiesta +16.27,1 (1. G2)
 10. Grzegorz Bugaj/Elisabeth Dziubanski (PL) Subaru Impreza WRX STI +17.02,4 (3. NLO)

Autor tekstu: Maniek vel Marcys

Foto: Tomasz Kolwalkowski

 

 

 

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: