Grzegorz Schetyna o nowelizacji ustawy o IPN

0
189

Dla nikogo nie ulega wątpliwości, iż polityka polska znalazła się w głębokim kryzysie. Parlament musi zabrać głos, nie można dopuścić do sytuacji, aby politykę zagraniczną w istocie pisał Kreml, który pragnie skłócić Polskę z sojusznikami, przede wszystkim z USA.

Powodem tego kryzysu jest powszechnie krytykowana ustawa o IPN, Dlatego PO składa projekt nowelizacji ustawy, wysyłając jednocześnie projekt nowelizacji wysyłamy do prezydenta. Do końca miesiąca jet czas, zanim zła ustawa wejdzie w życie, aby starać się naprawić to, co zostało przez PiS zepsute.

W Polsce słychać rozmaite głosy. Niektórzy twierdzą także, że kryzys ten powinien doprowadzić nawet do przyspieszonych wyborów.

W ogóle sytuacja w Polsce staje się nienormalna, chora. Prezes Jarosław Kaczyński stwierdził, że film „Smoleńsk” ukazuje prawdę o katastrofie smoleńskiej. W ten sposób kłamstwo podniesione zostało do rangi cnoty.  W tej chwili nie wiemy jakie będzie miało to konsekwencje, można jednak powiedzieć, że Polska staje się państwem nieprzewidywalnym. Jest kłopotem dla Europy i świata. Na pewno obecna sytuacja będzie będzie sprawdzianem dla prezydenta i całej klasy politycznej, sprawdzianem, tego, czy potrafią myśleć w kategoriach państwa, a nie tylko interesy swojej partii.

Foto: Platforma Obywatelska

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: