Harvey uderzy w Teksas

0
270

W piątek późnym wieczorem, lub w sobotę rano huragan 3 stopnia „Harvey” uderzy w wybrzeże stanu Teksas. Najsilniejsze uderzenie nastąpi w rejonie miasta Corpus Cristi lub nieco na północ.  Niebezpieczny będzie wiatr wiejący z prędkością do 180 kilometrów na godzinę,  któremu towarzyszyć będą niezwykle intensywne opady deszczu. W niektórych miejscach opady mogą dojść do 35 cali wody. Wiatr i powódź to dwa niebezpieczeństwa związane z huraganem Harvey, który zbliża się do wybrzeża Teksasu.

Trwa ewakuacja ludności z terenów bezpośrednio położonych nad wybrzeżem, Tutaj niezwykle groźna dla życia mieszkańców może być powódź. Mieszkańcy zabezpieczają swoje domu workami z piaskiem. W wielu miejscach zabezpieczenie takie może okazać się nie wystarczające.

W stanie drożeje benzyna,  mieszkańcy wykupili towary z wielu sklepów, pojawiły się tam puste półki.

To pierwszy tak poważny huragan bieżącego sezonu.  Kilkadziesiąt godzin temu groźny tajfun spowodował znaczne szkody w Hongkongu.

W USA  wielu ludzi żyje bezpośrednio na samym wybrzeżu. W rejonie huraganu mogą oni pożegnać się ze swoimi domami, prawdopodobnie nic z nich nie zostanie. Zdaniem wielu architektów na terenach takich w ogóle nie powinno się budować domów, gdyż prędzej, czy później zostaną one zniszczone.

Naukowcy ostrzegają, że zwiększa się także intensywność niekorzystnych zjawisk klimatycznych. Huragan może pustoszyć wybrzeże przez kilka dni, dlatego tak ważna jest ewakuacja ludności z zagrożonych terenów.

Wideo: CBS News

 

Foto: Fox News

 

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: