Historie więzienne

0
296
HISTORIE WIEZIENNE TVN

 

 W latynoamerykańskich więzieniach przebywa obecnie kilkudziesięciu Polaków. Prawie wszyscy zostali skazani za przemyt. Wielu z nich nie miało wcześniej żadnego kontaktu z przestępczością. Zapłacili okrutną cenę za jedną, nieprzemyślaną decyzję. Tak jak Maciek, który swoją wstrząsającą historię zgodził się opowiedzieć Magdzie Gessler. Na premierę tego obrazu zapraszamy do ITVN w poniedziałek 4 września o godzinie 22.05 (CDT – Chicago), 23.05 (EDT – Nowy Jork).

Magda Gessler realizowała w Peru dokument dla TVN Style o smakach Ameryki Południowej. Kiedy poznała historię Maćka, musiała się z nim zobaczyć. Tak powstał poruszający reportaż, który nikogo nie pozostawi obojętnym…

Trzydziestoletni Polak został złapany przez peruwiańską policję z kilogramem kokainy w żołądku. Przez sześć lat przeżywał prawdziwy koszmar w jednym z najcięższych i najbardziej okrutnych więzień w Peru. Regularnie doświadczał tam brutalnej przemocy. Na jego oczach zabijano ludzi. W obawie o własne życie musiał pozostawać na usługach więziennych bossów. Kilka tygodni po wyjściu z więzienia znalazł schronienie w domu polskich ojców salezjanów w Limie. Okazało się, że Maciek pomimo zakończenia odsiadki, ciągle żyje w paraliżującym strachu przed zemstą ze strony gangów narkotykowych. Dodatkowo jest winny zakładowi karnemu kilka tysięcy dolarów za pobyt. Każdego dnia był obciążany kosztami życia za murami więzienia. Maciek nie ma pewności, czy kiedykolwiek uda mu się wrócić do Polski. Jak radzi sobie po wyjściu z więzienia, co teraz czuje? Po odpowiedzi na te pytania zapraszamy do ITVN!

Więcej na www.itvn.pl

TEKST TVN STYLE

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: