Historyczne kłamstwo PiS w śmierdzących buciorach wchodzi do Chicago

4
1158

W Chicago przebywa delegacja Instytutu Pamięci Narodowej z prezesem tej instytucji Jarosławem Szarkiem na czele. Im więcej informacji dociera na temat tej szopki, widać jak PiS wraca do czasów PRL, gdy historia była narzędziem propagandy. Dzisiaj w mówieniu o historii króluje banał, a i pospolitego kłamstwa nie brakuje.

Do Chicago, podobnie, jak za komuny,  podobnie jak w roku 1984, Pan Szarek przywiózł wystawę o Dywizjonie 303.  Była też wówczas o klasztorze jasnogórskim. Tak traktowano Polonię, Robert Lewandowski, polonijny prokomunistyczny radiowiec zachwalał reżim komunistyczny i dziękował, za to jak Gierek dbał o Polonię, polecał niedrogie wycieczki do Polski, oraz noclegi w luksusowych hotelach Orbisu.

Agenci reżimu zadbali o to, kiedy, do Chicago przybyła wystawa wydawnictw, tak zwanego „drugiego obiegu”, Kongres Polonii Amerykańskiej zbojkotował tę wystawę, odmówił jej zaprezentowania.

Osiągnięcia w dziedzinie propagandy były spore. Wielka afera wybuchała, gdy polonijni księżulkowie wydali swoją wersję polskiej historii, dziękując Związkowi Radzieckiemu za interwencję 17 września 1939 roku.

Tak samo dzisiaj, jak informują,  prezes Szarek przywiózł banalną wizytę o Dywizjonie 303.  Goście opowiadają w, że pragną stworzyć coś co nazwali ‘Przystanek Historia”. Podobnie szczególnie ma interesować ich ma najnowsza historia Polski. Tak więc dowiecie, iż to Lech Kaczyński był twórcą „Solidarności”. W obecnej  Polsce, tak zwana polityka historyczna oparta jest na kłamstwie i oczywiście z kłamstwem, z historycznym banałem, z opowiadaniem bredni przyjechał tutaj Szarek. Nie będę silił się na wielkie komentarze, gdyż  lepiej ode mnie zrobił przed wielu laty Kazimierz Przerwa Tetmajer, w wierszu Patryota. Nic on nie stracił na swojej aktualności. Także historia Muzeum II wojny światowej w Gdańsku pokazuje, że poeta miał rację. Dzięki takim ludziom jak Szarek zaczyna królować głupota. Z tą propagandą obecnie PiS chcę wchodzić chce do Chicago, oczywiście nic z tego nie będzie, na szczęście dla Polonii. rzecz jasna.

Kazimierz Przerwa-Tetmajer

Patryota

U nas, bratku, nie popłaca!
Postęp i cywilizacja
W kąt, gdy wchodzi do gry nacya!
[…]
Możesz kpem być i cymbałem,
Możesz dureń być siarczysty,
Byleś z mocą i zapałem
Kraj miłował macierzysty!
[…]
Huha! Hopsa! Każdą nową
Myśl witamy krzyżem pańskim
Precz z geniuszem Europy
Farmazońskim i szatańskim!

My o jedno tylko modły
Szlemy k niebu z naszej chaty:
By nam buty śmierdzieć mogły,
Jak śmierdziały przed stu laty!
[…]
Hoc ha! Hopsa! Byle zdrowo,
Zdrowa dusza – zdrowe ciało!
Niechaj śmierdzi, jak śmierdziało,
Byle tylko narodowo!
Wolę polskie gówno w polu
Niźli fiołki w Neapolu!
Swojsko, polsko, po naszemu,
Hoc! Hoc! Hopsa! Tak jak wtedy,
Gdy nas naprzód tłukły Szwedy,
Potem Niemcy i Moskale
– Hoc! Hoc! Hopsa! Doskonale!
Po swojemu! Po staremu!
[…]
Niechaj żyje stara cnota!
Daj nam dalej kisnąć Boże!
Jedno, drugie, trzecie morze
– Vivat “prawy patryota”!…

FOTO: ŚWIAT POEZJI

4 Komentarze

  1. Poemat pasuje też wspaniale do chicagowskiej małpiarni, wypuszczanej z klatki wiadomego kołchoźnika, tej mojej oblubienicy.

  2. Hitler podobnie przygotowywał swoje oddziały propagandy tworząc Hitlerjungend. Tak samo dzisiaj wyglądają gówniarze z IPN-u, który przekształcił się w organizację faszyzującą nasz kraj czyli Polskę. Jutro dowiemy się w szkołach polonijnych, że to Frasyniuk był polskim bandytą lub podobni jemu. Nikt po kilku latach nie zauważy, że jeden brat jak w raju zamordował drugiego brata i nie tylko poda goł na tacy tzw, panu bogu na świętą chwałe. Jarosłw Kaczyński wyrażnie pobił Kaima mordując swojego brata Abla. On wysław na drugi świat nie tylko niezbyt mądrego Lecha ale 98 pasażerów samolotu wraz z załogą. Dzisiaj jego pomocnicy szukają samego siebie w podkomisji smoleńskiej, którą zajmuje się największy obecnie polski dureń nijaki Macierewicz. Brawo rodacy, patriotyczne wariactwo na razie nie widzi swojego końca.

  3. Panie Andrzeju, czy można więcej konkretów…Co jest kłamstwem w tej wystawie? Czy ona jest już otwarta? Ktoś ją oglądał? Bo Dywizjon 303 był dobrym polskim dywizjonem na służbie Aliantów i co tu można nakłamać?

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: