Ignorancja polityków PiS zagrożeniem dla bezpieczeństwa państwa

0
3395

W dalszym ciągu krytykowana jest spóźniona akcja pomocy dla poszkodowanych w wyniku ostatnich nawałnic. Przez cały czas poznajemy nowe fakty, świadczące o wyjątkowej nieudolności polityków PiS. Poseł PO Andrzej Halicki stwierdził podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Sejmie, że nie przypuszczał, że w XXI wieku będzie musiał odnosić się do tego, że minister Błaszczak i Zieliński nie potrafią wysłać wiadomości tekstowej, na telefon komórkowy.

Polska już kilka lat temu stworzyła aplikację Regionalnego Systemu Ostrzegania służący powiadamianiu o nadchodzącym niebezpieczeństwie. Z operatorami telefonii komórkowej, jeszcze za rządów PO  podpisano porozumienie na dwa lata, z możliwością jego przedłużenia, dotyczącego możliwości wysłania wiadomości tekstowej do wszystkich posiadaczy telefonów komórkowych, na zagrożonym terenie,  o nachodzącym zdarzeniu. Ponieważ mieliśmy zagrożenie 3 stopnia, takiego SMS-a powinni dostać także wychowawcy na obozach harcerskich i wszyscy inni posiadacze telefonów komórkowych na zagrożonym terenie. Wówczas wszyscy znajdujący się w lesie, czy w innych otwartych miejscach, mieliby około godziny czasu, na znalezienie schronienia. Właśnie po to stworzony został Regionalny System Ostrzegania.

Poseł Andrzej Halicki za powiedział złożenie interpelacji poselskiej, z zapytaniem, czy umowa ta została przedłużona. Minister Błaszczak kłamał mówiąc, że potrzebna jest jakaś ustawa, za powstałą sytuację winił kapitał zagraniczny. To oczywista brednia, kolejne kłamstwo Błaszczaka. Największym niebezpieczeństwem jest ignorancja, brak kompetencji polityków PiS – konkludował Halicki. Dlaczego ten system nie zadziałał?

Oprócz tego telewizja winna nadawać odpowiednie komunikaty, o czym także zapomniano. Telewizja publiczna jest w rekach PiS i tutaj żadne tłumaczenia nie są wiarygodne.

Foto: Wiadomości – Onet

AJ

Wideo: Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: