Illinois wstrzymuje sprzedaż losów Mega Millions i Powerball

0
345

Z powodu braku budżetu nasz piekny stan, już jutro wstrzyma sprzedaż losów loterii Mega Millions. Natomiast losy Powerball przestaną być sprzedawane w piątek, po ostatnim losowaniu. Wspomniane loterie operują w wielu stanach, ale brak budżetu w Illinois uniemożliwia wypłatę wygranych.

Inne losy stanowych loterii będą sprzedawane, ale osoby, które wygrają ponad $25.000 otrzymają wygraną w terminie późniejszym. Kiedy w tej chwili nie wiadomo, brak budżetu powoduje, że stan nie jest upoważniony do dokonywania wypłat wygranych.

Natomiast wygrane do wysokości $600.00 będą normalnie wypłacane w punktach sprzredaży losów.  Kiedy wrócą popularne loterie Powerball i Mega Millions w tej chwili nie wiadomo. Wszystko zależy od stanowych ustawodawców i tego, czy dogadają się w sprawach budżetu. Na razie porozumienia nie ma.

A co by było gdyby tak Illinois rozwiązać? Skoro stan nie potraf rozwiązać swoich problemów finansowych, może obszar podzielić między sąsiednie stany, które radzą sobie lepiej. Ponieważ Illinois nie potrafi rozwiązać problemu emerytur, przyjęte zostaną rozwiązania gubernatora Walkera, który wyznaczy zarząd komisaryczny dla Południowego Milwaukee, czyli dawnego Chicago. Fajny plan? Będą Cubs South Millwaukee.

Wideo: American Witness

Foto: News Examiner

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: