Interwencja poselska w MON

0
194

Grupa posłów Platformy Obywatelskiej podjęła interwencję poselską w Ministerstwie Obrony Narodowej próbując skontrolować dokumenty dotyczące postępowania na śmigłowce dla wojska. MON zobowiązał się udostępnić dokumenty po ich przygotowaniu.

Przed południem w czwartek czasu polskiego do MON przyjechali posłowie PO: Cezary Tomczyk, Marcin Kierwiński, Joanna Kluzik-Rostkowska i Mariusz Witczak.

Po wizycie w MON posłowie spotkali się z dziennikarzami w Sejmie. Tomczyk przypomniał, że Platforma – w ramach sejmowej Komisji Obrony Narodowej – powołała zespoły kontrolne, które mają wyjaśnić “kilka zasadniczych kwestii”, a pierwszą z nich jest “afera Macierewicza, afera śmigłowcowa” i “wykończenie” przetargu na śmigłowce przez dr. Wacława Berczyńskiego, który w zeszłym tygodniu zrezygnował m.in. z kierowania podkomisją, która ponownie bada przyczyny katastrofy smoleńskiej.

W trakcie konferencji posłowie PO ujawnili, że tysiące dokumentów z Głównego Inspektoratu Sił Zbrojnych zostało skopiowanych i przewiezionych na ulicę Klonową do Antoniego Macierewicza. Dostęp do tych dokumentów był bardzo swobodny.

Możliwe więc, że nie tylko pan Berczyński miał dostęp do tych dokumentów, kto jeszcze? Wymaga to wyjaśnienia – twierdzili politycy PO.Więcej na ten temat w materiale wideo z konferencji prasowej zorganizowanej w Sejmie.

Foto: Newsweek

Wideo1 : platformawideo

Wideo 2: platforma RP

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: