Irma na razie pustoszy Karaiby

0
214

Huragan Irma funduje nam wiatr o prędkości 185 mil na godzinę, to tylko pięć mil mniej niż zanotowano w przypadku huraganu Allen, dotychczasowego rekordzisty. Tam wiatr miał prędkość 190 mil na godzinę.

Obecnie Irma znajduje się w rejonie Karaibów: Na jej trasie: wyspy St. Martin, Anguilla, St. Kitt, Nevis oraz  brytyjskie i amerykańskie Wyspy Dziewicze.

Jeżeli chodzi o Bahamay, ogłoszono ewakuację wysp: Mayaguana, Inagua, Crooked, Acklins, Long Cay oraz Ragged.  Pogotowie ogłoszono już w okolicy Puerto Rico i Haiti. Jak już informowaliśmy wcześniej na Puerto Rico ogłoszono stan wyjątkowy, ludzie szykują się na powitanie Irmy. W sklepach puste półki, Ludzie wykupili generatory, wodę i inne  rzeczy niezbędne do przetrwania. Władze spodziewają się, że szczególnie dotkliwe będzie brak prądu elektrycznego. Usuwanie awarii może zająć wiele dni.

Irma przesuwa się szybciej niż Harvey, więc żywiołowi nie towarzyszą tak gigantyczne opady deszczu.

W tej chwili jeszcze za wcześnie, aby dokładnie określić, gdzie huragan uderzy w wybrzeże Florydy. W tej chwili ogłoszono ewakuację ludności z cypla Florydy. Władze apelują o słuchanie komunikatów. W przypadku, gdyby miał zrealizować się czarny scenariusz i Irma miała uderzyć w ląd w okolicy Miami, wówczas już dzisiaj możliwe jest ogłoszenie ewakuacji okolic Miami, co jednak trudno sobie wyobrazić. Także w Miami w wielu sklepach klientów witają puste półki, obrazki trochę przypominają nam te pamiętane przez starszych członków polonijnej społeczności czasy stanu wojennego.

Jakby mało było już tych złych wiadomości, to za Irmą podażą kolejny w tej chwili sztorm tropikalny, który wkrótce przeistoczy się w huragan.

Irmie towarzyszą wydarzenia, świadczące o tym, iż żyjemy w czasach wszechogarniającej głupoty. Jeden ze znanych prawicowych radiowych showmanów Rush Limbaugh, który stwierdził, iż Irma jest wykorzystywana przez wrednych liberałów do dowodzenia, iż istnieje coś takiego jak globalne ocieplenie.  Wypowiedź pozostawiam bez komentarza, gdyż ręce opadają.

Dodajmy, iż z Florydy ewakuowano już  żołnierzy z bazy marynarki wojennej położonej na południu stanu. Żołnierze Gwardii Narodowej  na Florydzie zostali powołani  do służby.

Ogłoszono ewakuację kilku powiatów południowej Florydy, natomiast linie lotnicze wykorzystują okazję i podnoszę ceny biletów dla opuszczających Florydę. Bilet na liniach krajowych z Miami może kosztować nawet 1000 dolarów.

Foto: TC Palm

Wideo: WPTV News | West Palm Beach Florida

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: