Jak zacząć dzień radośnie

0
472

 

  1. Bądź wdzięczna/y

Gdy tylko się przebudzisz, zacznij od pozytywnego myślenia. Często jest to proces, którego trzeba się nauczyć, ale gdy celowo patrzymy na rzeczy w pozytywnym świetle, to nasze samopoczucie też się poprawia. Naprawdę warto. Pomyśl o 3 rzeczach za które jesteś wdzięczna/y, zwłaszcza wtedy kiedy masz dołek. Bądź bardzo specyficzna/y.

2. Pij dużo wody

Kiedy odkryłam wspaniałe właściwości olejków terapeutycznych Young Living, używanie ich stało się moim codziennym nawykiem. Po wstaniu z łóżka, piję dużą szklankę wody z olejkiem cytrynowym 1-2 kropli. Działa to oczyszczająco i balansuje PH organizmu, odkwaszając go. Ma to dużo bardziej skuteczne działanie niż sama cytryna. Po więcej informacji zapraszam na moją stronę: www.oilpassion.com

3. Ćwiczenia

Jeżeli wprowadzisz codziennie lub przynajmniej 4-5 razy w tygodniu poranną gimnastykę na pewno poczujesz się lepiej. Wybierz coś, co lubisz, na co masz ochotę danego dnia. Nie ważne czy to będzie 15 min czy godzina ruchu, twoje samopoczucie od razu się poprawi. Warto spróbować nawet, jeżeli musisz się do togo na początku zmuszać. Idź pobiegać lub poćwicz w domu, włącz ulubioną muzykę, wyciągnij matę i zacznij swoją rutynę: przysiady, podskoki, brzuszki, rozciąganie…

Po więcej informacji zapraszam do polubienia mojej Facebook Page: Fitness Fun With Monika.

4. Właściwe oddychanie

Pamiętaj aby zwracać uwagę na oddychanie! Podczas ćwiczeń głęboki wdech i długi wydech dotlenia twój organizm i będziesz bardziej zrelaksowana/y. Dobrze też w ciągu dnia lub wieczorem znaleźć kilka minut aby ćwiczyć wdech przez nos i wydech przez usta aby dotlenić i zrelaksować organizm.

5. Zatrzymaj się

Poświęć dla siebie chociaż 15 min ciszy w ciągu dnia, gdy tylko jest to możliwe. Może to być modlitwa, medytacja, czy poczytanie czegoś co cię buduje. Ja lubię zacząć ten czas od wdychania olejku eterycznego np. Frankincense (olejek kadzidłowca) lub inny. Robię to w ten sposób, że przybliżam ręce do twarzy z kropelka olejku na dłoniach i wdycham. Pomoże ci się skupić i zrelaksować. Aby zbalansować emocje można też posmarować olejkiem stopy i dać kropelkę na tył szyi.

Więcej informacji na ten temat możecie znaleźć na mojej stronce.

6. Pozytywne myślenie

Mów do siebie słowa, które cię budują a nie niszczą. Zamiast wypowiadać zdanie: “nie dam rady” czy “nie nadaje się”, zacznij krok po kroku zmieniać je na: “dam radę”, “potrafię to zrobić”. Samo rozpoznanie złego nawyku to już połowa sukcesu.

7. Dbaj o to co jesz

To nie znaczy, że nie możesz już nigdy wyjść do restauracji czy zjeść coś słodkiego. Chodzi aby we wszystkim był balans. Nawet jak nie masz czasu to tylko kwestia aby sie zorganizować i mieć w pogotowiu niezbędne produkty. Więcej pomysłów znajdziesz na mojej stronie.

8. Przyjaźń

W Przypowieściach Salomona 17:17 czytamy Przyjaciel zawsze okazuje miłość; rodzi się bratem w niedoli.” Staraj się zawsze znaleźć czas dla ludzi, na których ci zależy. Czas na rozmowę z dobra przyjaciółka lub kolegą jest potrzebny. Każdy jest zabiegany ale dobrze jest zadbać o nasze znajomości i od czasu do czasu spotkać się czy pogadać. To jest zdrowe dla naszego ducha i może nieraz pomóc nam przebrnąć zła sytuację.

9. Uśmiechaj się

Uśmiechaj się do siebie, do innych, ciesz się z tego co masz i pamiętaj, że życie jest pięknie i że wiele zależy od ciebie. Nikt nas nie uszczęśliwi, tylko my sami możemy to zrobić z pomocą Boga. Znaj swoją wartość i pielęgnuj ją.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: