Janiny Ochojskiej nie wpuszczono do Sejmu

0
202

Dzisiaj do Sejmu nie została wpuszczona do parlamentu, szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska.  Chciała spotkać się z protestującymi niepełnosprawnymi. Do Parlamentu jako gościa PO, chciał Ochojską wprowadzić senator PO Bogdan Klich. Straż marszałkowska nie zgodziła się na to. Decyzję w tej sprawie podjął marszałek Sejmu Kuchciński. Kilka dni wcześniej do Sejmu nie wpuszczono uczestniczki Powstania Warszawskiego.

Do Sejmu coraz trudniej się dostać także dziennikarzom. Do parlamentu wchodzą dziennikarze posiadający stałe przepustki, inni mają z wejściem spore problemy. Nic dziwnego, że protestują , dziennikarzom coraz trudniej wykonywać to, co dzieje się w parlamencie, nic dziwnego, że protestują.

Prawo i Sprawiedliwość bez przerwy usiłują ograniczyć dostęp mediów do polityków, wymyślają rozmaite ograniczenia, wprowadzają rozwiązania znane z rzeczywistości państw totalitarnych.  Wiele wprowadzanych ograniczeń jest po prostu głupich. Posłuchajmy co na temat dzisiejszego zakazu dla Ochojskiej mówiono podczas konferencji prasowej w parlamencie

 

Janina Ochojska napisała pismo do marszałka Sejmu, wyrażając ubolewanie z powodu, iż nie została wpuszczona. Stwierdziła także, iż jest gotowa stawić się w innym terminie. Senator Klich powiedział, że dzisiaj doszło do kompromitacji marszałka Kuchcińskiego.  To co się dzieje to się po prostu nie mieści się w głowie.  Decydenci PiS pochowali się do mysiej dziury.  Straż marszałkowska nie pozwoliła posłom wejść do Sekretariatu Marszałka Sejmu.

Foto: Fakty – Interia

 

Wideo: Platforma News

 

AJ

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: