Katarzyna Krupa: trzeba skończyć z robieniem z seksualności tematu tabu

0
246

O seksie trzeba mówić głośno i otwarcie – uważa prezenterka. Jej zdaniem edukacja w tym zakresie powinna mieć miejsce od najmłodszych lat, seksualność zaczyna się bowiem budzić w bardzo wczesnym wieku. Katarzyna Krupa jest zwolenniczką szerokiej edukacji seksualnej. Jej zdaniem o życiu erotycznym powinno się mówić dużo i otwarcie, i jak najwcześniej rozmawiać z dziećmi na ten temat. Z punktu widzenia medycyny i psychologii także dziecko jest bowiem istotą seksualną, choć w nieco innym rozumieniu niż w przypadku osób dorosłych.

– Seksualność pojawia się w już bardzo młodym wieku, im wcześniej dzieci uświadamiamy tym lepiej, tym korzystniej na tym wyjdą w dorosłym życiu – mówi prezenterka agencji informacyjnej Newseria Lifestyle. Gwiazda jest zdania, że seks powinien przestać być tematem tabu, zwłaszcza że poziom wiedzy nastolatków w tym zakresie jest dość niski. Dlatego popiera takie akcje jak zainicjowana przez Anję Rubik kampania #SEXEDPL, w której wzięły udział takie gwiazdy jak Maciej Stuhr, Monika Brodka, i Maffashion. – Ja jestem bardzo otwartą osobą, jeżeli ktoś by mi zaproponował wzięcie udziału w takiej kampanii, nawet bym się nie zająknęła.

Uważam, że trzeba o tym mówić – mówi Katarzyna Krupa. Prezenterka nie zgadza się z opinią, że Polacy mają wyjątkowy problem z otwartym mówieniem o seksie. Jej zdaniem tego typu zahamowania nie mają związku z narodowością czy miejscem zamieszkania. Przyznaje natomiast, że jest to problem wielu ludzi.

Foto: WP.tv

Tekst i wideo: Agencja Newseria.pl

 

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: