Katastrofa rządu PiS w Brukseli

0
477

Znane są już propozycje podziału środków unijnych, w negocjowanym obecnie budżecie. Propozycje te oznaczają, że Polska może otrzymać kilkadziesiąt miliardów euro mniej  na politykę spójności, na inwestycje w obszarach wiejskich i w wielu innych dziedzinach.

Propozycje przedstawione w Brukseli to katastrofa polityki zagranicznej PiS, katastrofa rządu PiS.

Oczywiście premier Mateusz Morawiecki, minister Konrad Szymański pomalowali się w barwy wojenne i groźnie krzyczą, iż nie zgodzą się na przedstawione propozycje. Opozycja ostrzegała, iż propozycje takie będą konsekwencją antyeuropejskiej polityki PiS. Przedstawienie ich jest realną konsekwencją polityki PiS. Polityki łamania Traktatu europejskiego, łamania zasad praworządności.

Dodajmy jeszcze, że rząd PiS w Europie poza Węgrami nie posiada żadnych sojuszników, nie potrafił dla obrony swojego stanowiska pozyskiwać sojuszników.

Do tego dochodzi ciągle istniejąca możliwość powiązania unijnych funduszy z polityką dotyczącą zasad praworządności. Polska naruszyła wszystkie unijne standardy dotyczące praworządności, nie wykonała zaleceń Komisji Weneckiej. Rząd PiS wraz z Węgrami Orbana, rozbijał jedność europejską, czym wpisywał się w politykę putinowskiej Rosji, której celem jest rozbicie Unii Europejskiej.

Na politykę spójności Polska ma otrzymać 23% mniej funduszy , konkretnie mniej o 23 miliardy euro. Za te pieniądze te mogły być zbudowane mosty, o których mówił  premier Morawiecki. Na inwestycje w obszarach wiejskich Polska otrzyma 26% mniej środków.

W budżecie Polska może otrzymać ponad 100 miliardów złotych mniej. To jest koszt programu 500 + przez całą kadencję rządu PiS. Pamiętne 27:1 przełoży się w kolejną katastrofę dyplomatyczną rządu PiS, będącą  naturalną konsekwencją chorej, błędnej polityki zagranicznej rządu PiS. PiS bardzo chętnie odwołuje się do polityki historycznej, mówi o bohaterstwie przodów. Miarą sukcesów łajdackiego rządu PiS, jest wygonienie z Sejmu kilku kobiet na wózkach inwalidzkich. To jest miara sukcesu pisowskich herosów! W unijnych negocjacjach unijnych idzie już znacznie gorzej!.

Konflikty.pl

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: