KOD na paradzie 3 maja w Chicago

2
400

KOD Polonia USA·25 kwietnia 2017

List/prośba do wszystkich polskich patriotów.

Członkowie KOD Polonia USA są rozrzuceni po całych Stanach Zjednoczonych. Niektórzy z nas przyjechali tu 30 lat temu, inni zupełnie niedawno. Młodzi i starsi. Studenci, wykładowcy, kierowcy ciężarówek, lekarze, prawnicy, pracownicy fabryczni i biznesmeni. Jesteśmy różnymi ludźmi, nieraz o odmiennych poglądach, wierzący i nie. Łączy nas niepokój związany z politycznymi zmianami w Polsce. Mieszkamy w USA, ale nasze serca są w Polsce. Nigdy nie przestaliśmy być Polakami.

Po objęciu władzy przez PiS, demokratyczny system kontroli („checks and balances”), wyznaczający prawny zakres działania państwa, został w Polsce poważnie osłabiony. Trójpodział władzy przestał być fundamentem demokratycznego ustroju. Rząd PiS kilkakrotnie zignorował orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego oraz Konstytucję RP. Postępuje polityzacja instytucji państwa prawa. Instytucje te powinny służyć całemu narodowi, a nie być poręcznym narzędziem jednej partii do kontrolowania opozycji i cementowania obecnej władzy.

O tym wszystkim informujemy i uczulamy opinię publiczną w USA. W ramach tych działań wysłaliśmy między innymi listy do amerykańskich senatorów, Johna Kerry, i innych polityków amerykańskich informując ich o zagrożeniach dla polskiej demokracji.

Aby zamanifestować nasze przywiązanie do wolności, poszanowania prawa i konstytucji, zamierzamy wziąć udział w paradzie 3 Maja, największym polskim wydarzeniu w Chicago, które co roku przyciąga tysiące ludzi, również Amerykanów. Nasz samochód z obustronnym banerem („Nie ma sprawiedliwości i wolności bez poszanowania Konstytucji” „Constitution First – Respect for Law”) będzie częścią wydarzenia. Koszt to około 2.5 tys. dolarów. Prosimy więc o pomoc. Zwracamy się o wsparcie do wszystkich (nie tylko członków KOD), którzy uważają nasze przedsięwzięcie za słuszne i patriotyczne. Datki mogą być anonimowe. Datki imienne mogą być odliczone od podatku. Wszystkie zostaną przez nas potwierdzone. Będziemy wdzięczni za każdy datek bez względu na jego wielkość. Poniżej podajemy w jaki sposób można je złożyć. Prosimy o szerokie udostępnianie. Do zobaczenia na paradzie.

Peter J Wlodarczyk Tom Kokocinski Kinga Kosmala

Adres pocztowy (do przesyłania czeków):

KOD Polonia USA, PO Box 2973, Chicago, IL 60690

Konto paypal (można używać karty kredytowej lub konta paypal): paypal.me/KODPoloniaUSANFP Konto na facebook z możliwością donacji (przycisk „Donate”): facebook.com/KODPoloniaUSA Email: kontakt@kodpoloniausa.org

Tel. +1.708.966.6769

 

2 Komentarze

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: