KOD w obronie wolnych sądów i samorządów

3
222

Prawo i Sprawiedliwość opanowało już media, prokuraturę, Trybunał Konstytucyjny. Do podporządkowani  pozostały jeszcze niezależne sądy.Obrona wolnych sądów i niezależności samorządów,  gdzie także w większości PiS nie rządzi. jest pilnym wyzwaniem dla wszystkich Polaków wyznających demokratyczne ideały.

Dlatego w miniony weekend odbywają się w Warszawie, mimo marnej pogody w wielu innych miastach manifestacje Komitetu Obrony Demokracji w obronie niezależności sądów i samorządów. Martwimy się tym, co dzieje się z władzą sądowniczą – mówili uczestnicy marszu w Warszawie – Trybunał z organu konstytucyjnego stał się wydmuszką państwa PiS – mówił poseł PO Michał Szczerba.

Podczas manifestacji przemawiał lider KOD Mateusz Kijowski. W swym emocjonalnym wystąpieniu odniósł się do reelekcji Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej. – Dziś stoimy sami przeciwko 27 państwom europejskim. Czy przypadkiem nie jest tak, że ten wynik to 28:0? A czy tym zerem nie jest polski rząd?! – grzmiał. Później przemawiał Ryszard Kalisz.

Podczas manifestacji głos zabierali ludzie związani z wymiarem sprawiedliwości. Rzeczpospolita Polska jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli. W Polsce i na świecie. Domagamy się, żeby polska Konstytucja była przestrzegana. Żaden Kaczyński, Szydło i inni nie mogą nic na to poradzić! – przekonywał polityk. Głos zabrał także Jerzy Stępień, były prezes Trybunału Konstytucyjnego.

– Na spotkaniach ludzi związanymi z opozycją są tysiące ludzi. Polska naprawdę się budzi. Polacy mają pewność, że rządzący atakują wszystkie zdobycze wolnego państwa. Dla nas sędziów było to oczywiste od samego początku – przekonywał.

Marsz organizowany przez Komitet Obrony Demokracji odbywał się pod hasłem “Wolne sądy, wolne samorządy”. Uczestnicy zebrali się przed Kancelarią Premiera w Al. Ujazdowskich w Warszawie. Stamtąd Nowym Światem oraz Krakowskim Przedmieściem przeszli na Plac Zamkowy.

Dodajmy, że manifestacja w Warszawie miała miejsce e deszczowy dzień, mimo to uczestniczyły w niej tysiące ludzi nie godzących się na łamanie demokracji przez rzad i PiS.

Na podstawie Onet.pl

Foto: RMF 24

3 Komentarze

  1. CZYLI O 1000 wiecej uczciwych ludzi niż w PiS. PiS traci poparcie, patrz dzisiejszy sondaż. Zlodzieji z PiS rozlicdzymy tak jak i polonijnych pomagierow. Przyjdzie na was czas. Miejsce liderow PiS jest w więziennej celi.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: