Kolejna afera podsłuchowa PiS

0
1148

„Podsłuchiwanie szefów związków zawodowych w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, pokazuje, że nie pierwszy raz tam gdzie jest PiS, są nielegalne działania operacyjne” – powiedzieli w kontekście doniesień medialnych posłowie Platformy Obywatelskiej. Jak wskazali, „ta bulwersująca sprawa to kolejna afera podsłuchowa PiS.

Jak się okazuje doszło do podsłuchiwania działaczy związkowych w Wytwórni Papierów Wartościowych. To spółka Skarbu Państwa o strategicznym znaczeniu. Skąd wiemy o podsłuchach. Szeroko piszę o tym media. Związkowcy z wytwórni dostali na swoje skrzynki poczty elektronicznej fragmenty podsłuchanych rozmów.

Prezesem liczącej sobie 1800 pracowników Wytwórni Papierów Wartościowych jest skonfliktowany z załogą Piotr Wojciechowski.Na porządku dziennym są zwolnienia niewygodnych pracowników. Doradcą Piotra Wojciechowskiego jest płk. Wroński, były oficer SB zajmujący się między innymi obserwacją związków zawodowych.

Nie tak dawno byliśmy świadkami posłuchów wobec działaczy opozycji, w trakcie lipcowych protestów w sprawie wolnych sądów. Jakoś zawsze tak się składało, że wszelkie tropy w tych sprawach prowadziły do Prawa i Sprawiedliwości.

Wychodzi także ogromna hipokryzja PiS. Z jednej strony partia ta uchwala ustawy deubekizacyjne, a doradcą jednego z najbliższych doradców Antoniego Macierewicza jest były wysoki oficer Służby Bezpieczeństwa. To korzystanie z usług byłych oficerów SB pokazuje także jakim kłamcą i hipokrytą jest wicepremier Mateusz Morawiecki, który opowiadał w Chicago jak to wyrzuca się z pracy byłych oficerów SB.

Foto: TVP Info

Wideo: Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: