Kolejny, nowy podatek PiS, tym razem za torby

0
208

“Rząd PiS nakłada na Polaków kolejny podatek; chce aby od nowego roku jednorazowe torby foliowe w sklepach nie były oferowane za darmo, ale maksymalnie kosztowały złotówkę” – poinformowali podczas konferencji prasowej w Sejmie posłowie Platformy Obywatelskiej.

Torby zostaną opodatkowane, podobnie jak ma to miejsce w Chicago, to inna sprawa. Pieniądze te nie zostaną jednak przekazane na podnoszenie świadomości obywateli w sprawie recyclingu na przykład, ale zwyczajnie do budżetu centralnego.

W tej chwili nie ma praktycznie tygodnia, aby PiS nie nakładał jakiś nowych podatków.  Czy naprawdę sytuacja finansów publicznych jest tak fatalna, że rząd szuka pieniędzy, nakładając coraz to nowe podatki? Czy związane jest to z obawami o rzeczywiste koszty obniżenia wieku emerytalnego?

Widać, iż rozpoczyna się nowy sezon polityczny, jutro zaczyna się pierwsze po wakacjach posiedzenie Sejmu. Złotówkę podatku za torbę, to podatek cztery razy wyższy niż w Chicago. Niestety dochody Polaków, nie są cztery razy wyższe niż przeciętnego pracownika w USA. Jeżeli chodzi wysokość podatku za torebki, to PiS zdecydowanie wygrywa z burmistrzem Chicago Rahmem Emanuealem. W pojedynku na wysokość podatków: PiS – Emanuel 1-0.

Wideo: Platforma News

Foto: Informator Polonijny

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: