Kolejny przewał PiS na dostarczenie dentobusów

0
129

 

Najwyższa izba Kontroli alarmuje, o możliwych nieprawidłowościach przy zakupie dentobusów Ministerstwo Zdrowia ogłosiło przetarg na zakup tych dentobusów. Przetarg był niezwykle dziwny.Ministerstwo Zdrowia ogłosiło niezwykle drobiazgowe warunki jakie powinny spełniać dostarczone dentobusy. Zapisano między innymi, iż dentobus musi mieć przednią szybę ogrzewaną elektrycznie.  Ponadto wyznaczono błyskawiczny termin na dostawę dentobusów, czyli 17 dni.

Niezwykle szczegółowe warunki techniczne, jak ogrzewana przednia szyba, natychmiastowy termin dostawy spowodował, iż tylko jedna firma spełniła warunki i dostarczyła dentobusy.  Przetarg zaś wyglądał jakby został ustawiony pod konkretnego dostawcę. W trakcie posiedzenie sejmowej Komisji Zdrowia Bartosz Arłukowicz pytał ministra zdrowia, który wiceminister odpowiedzialny z stworzenie tak szczegółowych warunków przetargu, jak ta ogrzewana przednia szyba. Minister nie potrafił odpowiedzieć na to pytanie, stwierdził jedynie, ze CBA nie miała zastrzeżeń co do tego przetargu. Odpowiedzi ma udzielić na piśmie.

W takiej sytuacji PO skierowała dzisiaj wniosek do CBA o zbadanie tej sprawy, gdyż śmierdzi ona na kilometr. Ustawiony przetarg na znaczną kwotę ponad 20 milionów złotych winien wzbudzić zainteresowanie CBA, które kompletnie zawaliło sprawę.

Wczoraj informowaliśmy o tym jak w Ministerstwie Sprawiedliwości wyparowało 25 milionów złotych. Dzisiaj kolejne miliony w ustawionym przetargu, pod konkretnego wykonawcę. Sprawy te pokazują jak PiS traktuje finanse publiczne.  Skandal za skandalem.

Foto: Dentonet

Wideo: Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: