Kolejnych 70 milionów dla Rydzyka

1
239

Rząd PiS zaskakuje, niestety negatywnie.  W ciągu ostatnich 48 godzin, gdy uwaga wielu ludzi skupiona jest na trwających w Rosji piłkarskich mistrzostw świata w piłce nożnej, Ministerstwo Kultury i Sztuki podpisało umowy z Fundacją redemptorysty,  pana Tadeusza Rydzyka, która dostanie 70 milionów złotych na budowę Muzeum w Toruniu.

W ostatnim czasie nie było ani złotówki na pomoc dla niepełnosprawnych dzieci, podobno z powodu braku pieniędzy w budżecie.  Wojsko Polskie, siły specjalne nie dostały ani jednego helikoptera.  Nie wspominam już nawet o okrętach podwodnych. Na ważne potrzeby związane z wydatkami socjalnymi lub obronnymi brakuje środków, nie brakuje ich na spłatę politycznych zobowiązań wobec Tadeusza  Rydzyka. Radio Maryja nie ma nic wspólnego  z programem religijnym. Jest nadużywaniem religii do celów politycznych. PiS dając Rydzykowi kolejne miliony płaci za polityczne poparcie, za uczynienie z kłamstwa sakramentu, podlanego religijnym -narodowym  sosem.

W ostatnich latach Rydzykowi przekazano ćwierć miliarda złotych.

Rydzyk powiedział w swoim Radiu, iż PiS nie może liczyć na automatyczne poparcie, stąd natychmiast znaleziono 70 milionów. Przypuszczam, iż to jeszcze nie wszystko, gdyż Rydzyk wysoko ceni swoje poparcie.Minister Gliński mówił, iż owe Muzeum ma zasypać widoczną lukę w Polsce. Jednak jedyna luka, jaką można tutaj dostrzec, to luka w kieszeni  Tadeusza Rydzyka.

Politycy PO występujący w tej sprawie podczas konferencji prasowej w Sejmie, poinformowali, o złożeniu wniosku do CBA o zbadanie zasadności wydania znacznych pieniędzy publicznych na budowę,  praktyczanie prywatne Muzeum Rydzyka.

Pieniądze publiczne przekazywane do kieszeni prywatnego biznesmena, jakim jest Tadeusz Rydzyk, to prawdziwy skandal. Brakuje środków na różne ważne cele, zawsze, ale znajdują się dla Tadeusza Rydzyka.

To przykład korupcji. Nie ma w Polsce drugiej takiej firmy, jak biznes Rydzyka, który bez przetargów, dostaje tak gigantyczne dotacje. To prawdziwy skandal. Rydzyk dostał już ćwierć miliona złotych!

Powiedzmy sobie szczerze, obecnie nie ma szans, aby CBA uczciwie zbadało wniosek złożony przez PO. Moim zdaniem opozycja powinna jasno powiedzieć,  że winni korupcji, niezależnie od koloru habitów, poniosą w przyszłości konsekwencje prawne.

Foto: Najwyższy Czas!

Wideo: @Platforma News

1 Komentarz

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: