Komorowski decydowanie lepszy od Dudy, zagrożona debata w TVN?

  5
  115

  debW niedzielnej debacie organizowanej przez Polsat oraz Telewizję Publiczną zdecydowanie lepiej wypadł prezydent Bronisław Komorowski. Było to stracie doświadczonego polityka z uczniem i to niezbyt pojętnym.  Komorowski od początku znajdował się w ofensywie, potrafił syntetycznie formułować myśli, celnie trafiał rywala, choćby w momencie, kiedy Duda mówił coś o miejscach pracy dla młodych,  prezydent przypomniał swojemu konkurentowi, że od 9 lat blokuje etat na Uniwersytecie. Pod koniec debaty, Duda postanowił w ogóle nie odpowiedzieć na pytanie prezydenta o Smoleńsk. W części debaty,  kiedy kandydaci sami zadawali sobie pytania, Komorowski niemalże znokautował swojego konkurenta. Duda nie miał zupełnie nic do powiedzenia,  widać było, iż nie radzi sobie w takiej sytuacji.

  Dudzie nie pomogli nieco dziennikarze prowadzący debatę, zadając pytania niezwykle ogólne. Duda mógł lać wodę, opowiadać duperele, zapewne kupowane przez część wyborców. W amerykańskich debatach ,dziennikarze nie pozwalają na lanie wody, domagają się konkretów, przerywają stwierdzając, iż „Pan nie odpowiada na pytanie” lub stwierdzając, iż: „ale pytanie brzmiało”. Mam nadzieję, iż dziennikarze w TVN lepiej poprowadzą debatę, ograniczając do minimum lanie wody.

  Duda w drugiej części debaty, kiedy kandydaci sami  zadawali sobie pytania, po porażce w części dotyczącej bezpieczeństwa, Andrzej Duda, już jak bokser w narożniku, czekał na końcowy gong , co najwyżej marząc o remisie.

  Debata ta nie oznacza rzecz jasna, że Komorowski wygrał wybory, w czwartek kolejna debata.  Do wygranej droga jeszcze daleka.

  Sztab PiS po porażce w debacie ściągnął na pomoc Jacka Kurskiego, który wywrócił wszystkie ustalenia, chciał, aby kandydaci wyłącznie zadawali sobie pytania. Byłaby to totalna nawalanka. Kurski chciał w ogóle wyeliminować dziennikarzy.  Debata czwartkowa jest  w tej chwili zagrożona.

  AJ

  Foto: poranny.pl

  5 Komentarze

  1. Trzeba uważać na plumbs, bo jak zadużo śliwek, to się dostaje sraczki.
   Nie widziałem całej debaty, tylko wyrywki, ale Duda był poprostu żałosny “”pan profesor Lech Kaczyński był doktorem prawa, profesorem, prawo znał doskonale, nikt mu nie dorównywał w …”” Duda to jest dobry na służącego u Kurdupla, a nie na prezydenta.

  2. No i co obwiesciła????A msza dziekczynna z czuwaniem byla ????
   A skurwiel przepraszam surdyl obwiescił światu poczatek nowej kaczej ery????
   Nie ma mnie w miescie brak jasnosci w temacie.

  3. Ano Nie… Wczoraj Sordyla nie było z powodu trudności technicznych, ale dzisiaj wszystko przed nami…

  Skomentuj

  Prosze wpisz komentarz!
  Wpisz Imie: