Konflikt prezydenta Dudy z ministrem Macierewiczem

0
166

Od wielu miesięcy obserwujemy narastający konflikt prezydenta Dudy z ministrem obrony Antonim Macierewiczem. Ostatnim przejawem tego konfliktu była podsłuchana rozmowa prezydenta, który mówił o ubeckich metodach Macierewicza.

Jedną z ofiar tego konfliktu jest generał Kraszewski, któremu z niewiadomych powodów cofnięto dostęp do materiałów tajnych, wszczęto wobec niego nową procedurę weryfikacyjną.

W tej sytuacji Platforma Obywatelska złożyła wniosek do prokuratury. Zwierzchnictwo nad siłami zbrojnymi to jedna z najważniejszych zadań prezydenta. Prezydent Duda otwarcie mówił, iż minister obrony utrudnia mu wykonywanie jego konstytucyjnych obowiązków. Opozycja podkreśla, że nie staje w obronie w prezydenta Andrzeja Dudy. To on przez dwa lata doprowadził do powstania takiej sytuacji. Opozycja staje w obronie urzędu prezydenta i Konstytucji RP.Platforma złożyła zawiadomienie do Prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Piotra Bączka szefa służby Kontrwywiadu Wojskowego, w związku z artykułem 231 Kodeksu Karnego, dotyczącym przekroczenia uprawnień. To właśnie SKW wszczęła nowe postępowanie wobec generała Kraszewskiego, co prezydent nazwał ubeckimi metodami.

Jeżeli chodzi o Piotra Bączka wielokrotnie wskazywano, że nie powinien on zajmować tego stanowiska. Piotr Baczek to jeden z bliskich współpracowników Macierewicza.

Więcej na ten temat w materiale wideo z konferencji prasowej jaka dzisiaj odbyła się w Sejmie.

Foto: Strajk.eu

Wideo: Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: