Koniec niezależnego sądownictwa

0
144

Wczorajszy wybór sędziów do Krajowej Rady Sądownictwa oznacza koniec niezależnego sądownictwa w Polsce. Nastąpi upolitycznienie sądów powszechnych.  Do zawodu sędziego będą trafiać teraz będą ludzie, których charakteryzować będzie nie wierność prawu, ale wierność linii określonej partii. W związku z powyższym większy ciężar odpowiedzialności będzie spoczywał na tych, którzy już w tej chwili są sędziami. Dlatego posłowie opozycji na wspólnej konferencji prasowej apelowali wczoraj do polskich sędziów o obronę prawa i obronę polskiej konstytucji i obronę przyzwoitości.

Trzeba także zauważyć, iż w niektórych polonijnych programach radiowych likwidacja niezależności polskich sądów stała się przyczyną niezwykle kłamliwych komentarzy. Polonijny słuchacz w audycjach propagandowych Prawa i Sprawiedliwości dowiadywał się, iż przyzwoitość nie istnieje. Smutna jet ta polonijna rzeczywistość fałszu i zakłamania, gdzie kłamstwo i złodziejstwo podniesione zostają do rangi cnoty.

Wczoraj w Polsce przyklepano koniec fundamentalnej zasady trójpodziału władzy.

Wiemy, że wielu sędziów zachowuje się wspaniale, wierzymy, że nie da się zastraszyć Prawu i Sprawiedliwości. Nie mamy złudzeń co do tego, iż w dzisiejszej Polsce wraca czas politycznych represji, do których sądy i wymiar sprawiedliwości mogą być wykorzystywane.

Foto: TVN24

Wideo: @Platforma News

 

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: