Kosmiczny blamaż, dyplomatyczne samobójstwo Polski

0
235

Na naszych oczach w Brukseli trwa wielki, dyplomatyczny blamaż Polski. Beata Szydło, jak lwica walczy o to, aby zgodnie z dyrektywą, paranoika Jarosława Kaczyńskiego nie dopuścić do wybory Donalda Tuska na stanowisko przewodniczącego rady Europejskiej. 27 państw poparło Donalda Tuska. Okazuje się, że rząd PiS złożony jest z kłamców. Po spotkaniu państw Grupy Wyszehradzkiej szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski, jak i rzecznik rządu mówili o tym, że trwają negocjacje. Nie zdołali jednak przekonać nawet Węgrów.  W Brukseli wchodząc na szczyt premierzy z tej grupy deklarowali poparcie dla Donalda Tuska. Mamy rząd kłamców, ich informacje o stanowisku państw Grupy nie znalazły potwierdzenia w rzeczywistości.

Premier Szydło napisała do 27 przywódców głupi, to najdelikatniejsze określenie jakie można tutaj użyć. Zarzuty Szydło, że Tusk wspierał zamach stanu, którego nie było, jest idiotyczny, ośmieszający. List nikogo nie przekonał.

Europa nie może wyjść ze zdziwienia, co stało się z Polską, dlaczego rząd zwariował. Oczywiście Polska bez względu na koniec tej marnej sagi, zapłaci wysoką cenę.

Europa widzi, że Donald Tusk był znakomitym przewodniczącym RE i chce jego reelekcji.

Polska woli rozbijać osłabiona Brexitem Unię, dla politycznej paranoi, głupoty.

Czekamy na koniec tego marnego widowiska, zafundowanego przez rząd PiS. Rząd PiS wystawił Polskę na śmieszność, na pośmiewisko przed całą Europą.

Rząd PiS postanowił poświęcić interes Polski, postanowił nim frymarczyć, na oczach Europy, dla walki o co? Właśnie o co? Po co? Rząd PiS tym politycznym samobójstwem zasłużył sobie na Trybunał Stanu. Jest mi wstyd za Polskę. Wstydzę się Polski.  Nie ma znaczenia, czy Tusk zostanie wybrany, czy nie, Polska zapłaci wysoką cenę, za tę głupotę. To Wy PiS, Jarosław Kaczyński i jego zwolennicy jesteście za to odpowiedzialni, Was będzie rozliczać historia.

Konsekwencją będzie z pewnością Europa kilku prędkości. Wiele krajów, przede wszystkim te posiadające euro, przyspieszą integrację. Polska nie załapie się do tego pociągu i zostanie gdzieś na marginesie.To także powód, aby rząd PiS stanął przed Trybunałem stanu.

Należy przeprosić Europę za PiS, za szantażowanie Europy przez rząd Szydło.

Andrzej Jarmakowski

Foto; Philippine Star

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: