Saturday , 29 April 2017

Home » Home » Chicago » Koszyczek Wielkanocny 2017

Koszyczek Wielkanocny 2017

April 3, 2017 6:37 pm by: Category: Chicago Leave a comment A+ / A-

 Radio “Na Góralską Nutę” wraz z Kołem Biały Dunajec #40 przy Związku Podhalan im. Andrzeja Skupnia-Florka zaprasza na Konkurs Koszyczka Wielkanocnego. Organizatorzy zapraszają wszystkie polonijne dzieci, jak co roku na poświęcenie darów Bożych w Sobotę Wielkanocną 15 kwietnia 2017 roku o godz. 1: 30 po południu do Domu Podhalan 4808 S. Archer Ave.

Jest to już 27-my Konkursu, podczas, którego dzieci będą mogły zapoznać się z różnymi technikami robienia pisanek jak także z polskimi tradycjami wielkanocnymi.

Organizatorzy wraz ze sponsorami konkursu:

Polsko-Słowiańska Federalna Unia Credytowa, Konsulat RP w Chicago, Związek Podhalan, Koło Biały Dunajec, Dom Podhalan, Handzel Assosiate,  EJ Deli, Redyk Travel, Forest View Bakery, F&W Business Solutions, Olimpia Bakery,  Kołatek Bakery, Shop & Save Market, Zofia’s Sweet Tables, Witek Bakery, przygotowali wiele nagród i niespodzianek dla dzieci, które przygotują najlepiej udekorowany Koszyczek Wielkanocny.

W tym roku uroczystego poświęcenia dokona kapelan Zarządu Głównego ZPPA o. Jacek Palica. Po poświęceniu jak i konkursie odbędzie się poczęstunek dla wszystkich dzieci. Również podczas tego konkursu dzieci będą mogły własnoręcznie zrobić pisankę wraz z panią Joanna Tkacz, która pokazuje różne techniki robienia pisanek dzieciom. W czasie trwania  Konkursu dzieci będą mogły również zapoznać się z młodymi jagniętami z bacówki bacy Wojciecha Jędrola. Zabierz ze sobą aparat fotograficzny, by zrobić swoim pociechom pamiątkowe zdjęcie z żywymi młodymi jagniętami z prawdziwej góralskiej bacówki.

Rodzicu pamiętaj!

Zachowaj stare dobre tradycje świąteczne i przekaż je swojemu dziecku, jako cząstkę spuścizny kultury narodu

Radio Na Góralską Nutę

Koło Biały Dunajec ZPPA

 

Foto: Mama Trójki

Related Posts

Dodaj Komentarz

scroll to top
stat4u

site keywords: opinie chicago, wydarzenia chicago, fakty chicago, wiadomosci chicago, polonia chicago