Kto zyska na zmianach podatkowych w USA

2
207

Prezydent D.Trump ogłaszając swój plan podatkowy obiecywał dużo zmian. W opodatkowaniu firm, ale także w podatkach nakładanych na wynagradzania pracowników etatowych. Kto zyska na tych zmianach?

– System podatkowy w USA jest bardzo skomplikowany, a osoby średnio zarabiające mogą na tych zmianach podatkowych nic nie zyskać – mówi w rozmowie z MarketNews24 dr Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB.

Od redakcji: Projekt ustawy liczy sobie 239 stron. Z tym, że jest on przedmiotem negocjacji w Kongresie. W tej chwili ostateczna wersja ustawy nie jest znana. Najważniejsze dotyczy odpisów podatkowych, przede wszystkim możliwości odpisania sobie od podatku procentów z pozyczki hipotecznej.  Przedmiotem negocjacji jest wiele innych ulg podatkowych.

Ciekawa rzecz dotycząca Herbacianych. Kiedy znaleźli się w Kongresie, głosili potrzebę odpowiedzialności finansowej. Obecnie zapomnieli o tym i łatwo godzą się na zwiększenie zadłużenia państwa o 1.5 biliona dolarów.  Stąd takie emocje budzi to w tak zwanym „Freedom Caucuses”, skupiającym „herbacianych”.

Pytanie brzmi także jaki wpływ na republikanów będzie miała ich wtorkowa klęska wyborcza. Pamiętajmy, iż wybierano nie tylko dwóch gubernatorów, ale także wielu innych urzędników. Republikanów wymiotło.  W tej chwili za wcześnie, aby powiedzieć, jaki wpływ wybory te będą miały na republikanów w Kongresie.

Przemysław Kwiecień ma rację. Według naszych wyliczeń osoby zarabiające w przedziale od 50 do 90 tys. rocznie, podatków zapłacą więcej, jeśli utrzymany zostanie limit w sprawie procentów hipotecznych.

Wideo: @MarketNews24

Foto: naTemat

AJ

2 Komentarze

  1. Trump i jego obietnice to jedna sprawa ale mądrze facet mówi, że wcale to dla przeciętnych obywateli nie będzie takie dobre rozwiązanie

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: