Lasy dla Polaków, nie tylko dla myśliwych

0
116

 

W kończącym się tygodniu nasza uwaga skupiona była na wydarzeniach związanych z nowelizacją ustawy o IPN. Polska ponownie znalazła się się na czołówkach gazet, tym razem z powodu prób kneblowania rozmowy o historii.

W ostatnich miesiącach trzykrotnie Polska trzykrotnie trafiała na czołówki gazet na świecie, Pierwszy raz z powodu marszu 60-tysięcy polskich faszystów w Warszawie.  Potem z powodu  naruszeń praworządności w Polsce i procedury wszczętej przeciwko Polsce przez Komisję Europejską. I teraz po raz trzeci, gdy Polska usiłuje kneblować historię.  Ponury to czas. Polska znalazła się w całkowitej izolacji na świecie.

Oprócz tego w Polsce działo się także wiele innych rzeczy. W weekend, gdy natłok wydarzeń jest mniejszy pragniemy przypomnieć o ciekawej konferencji prasowej jaka odbyła się w Sejmie.

Przed jej rozpoczęciem proszono dziennikarzy, aby przyzwyczaili się do tego, że coraz częściej odbywać będą się wspólne konferencje posłów Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej. Obie partie zapowiedziały stworzenie koalicji w wyborach samorządowych i i jak widać na tym przykładzie zgodnie pracują.

Obie partie opozycyjne PO i Nowoczesna złożyły projekt nowelizacji Prawa Łowieckiego.

Detale w nagraniu z konferencji prasowej, jaka odbyła się w parlamencie.

Foto: Polskie Radio

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: