Lekarze rezydenci wznowili głodówkę

0
164

Trwa protest lekarzy rezydentów, młodych lekarzy walczących nie tylko o swoje sprawy, ale i o cały polski system ochrony zdrowia. W sprawie protestu abdykował minister zdrowia, który nie uczynił nic dla rozładowania sytuacji.  Wiadomym było, że sprawa musi dotrzeć do gabinetu pani premier, choć wzywanie protestujących do siebie nie  jest dobrą metodą, należy raczej pojechać do protestujących. Jednak posłowie opozycji dzisiaj przed południem wierzyli, że zapowiedziane na dzisiaj spotkanie protestujących z Panią premier jeśli chodzi o ten protest. będzie przełomowe i dojdzie podczas jego trwania do porozumienia. Szybko okazało się, że rozmowy nie przyniosły rezultatu. PiS chciał zmanipulować protestujących, powołując kolejny zespół.

Skoro sytuacja budżetowa jest tak znakomita nie wiadomo dlaczego brakuje pieniędzy dla młodych lekarzy? Wicepremier Morawiecki mówił w Sejmie o znacznym wzroście nakładów na służbę zdrowia. Gdzie jest ten wzrost? Jeżeli jest tak dobrze, to dlaczego lekarze rezydenci uciekają się do tak dramatycznych form protestu jak głodówka? Wicepremiera Morawieckiego będzie o to można zapytać jutro podczas konferencji prasowej w Chicago, zamierzam zadać mu pytanie na ten temat.

 

Lekarze rezydenci w środę wznowili protest. Niestety rozmowy z premier Beatą Szydło nie przyniosły spodziewanego rezultatu.

W tej sytuacji opozycja , chce zwołania sejmowej Komisji Zdrowia w miejscu, gdzie protestują lekarze rezydenci. Wszystkie odpowiednie dokumenty w tej sprawie złożono w gabinecie Marszałka Sejmu.

Premier także powinna udać się do protestujących i rozmawiać z nimi. Na razie lekarze prowadzą nadal strajk głodowy. “Tak się kończy arogancja władzy i brak zdolności do prowadzenia dialogu” – Ewa Kopacz skomentowała środowe rozmowy rządu z lekarzami rezydentami. Medycy wznowili po południu trwający od ponad tygodnia strajk głodowy. Opozycja oczekuje decyzji rządu.

Wideo: Platforma News

Foto: WPROST.pl

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: