List w obronie Fundacji Obywatele RP

1
1446

Chicago 29 lipca 2017 rok

Konsul Generalny RP

W Chicago

Piotr Janicki

Panie!

W redakcji Portalu Progressforpoland.com z wielkim niepokojem obserwujemy systematyczne ograniczanie praw obywatelskich dokonywanych przez rzad, który Pan tutaj w Chicago reprezentuje. Rząd ten, wraz z politykami piastującymi najwyższe stanowiska w państwie, wielokrotnie na przestrzeni ostatnich miesięcy, łamał prawo i Konstytucję RP. Dostrzegła to Komisja Europejska, która rozpoczęła  wobec Polski procedurę związaną z nieprzestrzeganiem zasad praworządności.  Dziękuję Komisji Europejskiej za ten gest solidarności z polskim społeczeństwem.

Z przykrością muszę Pana powiadomić się, iż rząd PiS nie ogranicza się tylko do usiłowania wprowadzenia ustaw o sądach, likwidujących niezależność wymiaru sprawiedliwości. Z wielkim niepokojem obserwujemy zamach na niezależność organizacji pozarządowych, na likwidację instytucji społeczeństwa obywatelskiego. Tylko w taki sposób redakcja nasza może interpretować list  wysłany 20 lipca  br, z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych jaki otrzymała Fundacja Wolni Obywatele RP, podpisany przez ministerialnego urzędnika Krzysztofa Falkowskiego. Urzędnik MSW usiłując zastraszyć Fundację stwierdza między innymi: (…) natomiast Fundacja, co potwierdza w swojej Deklaracji Obywatelskiej wzywa do aktów naruszania prawa, a w swojej działalności i w wykorzystywanych materiałach znieważa legalnie i demokratycznie działające organy władzy publicznej, w tym prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Urzędnik wzywa do zaprzestania łamania prawa. Zdaniem urzędnika to łamanie praw to  “W praktyce działania Fundacji między innymi przez blokowanie cyklicznego zgromadzenia publicznego odbywającego się w w celu oddania hołdu ofiarom katastrofy w Smoleńsku, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 24 lipca z 24 lipca 2015 roku”. (…) Urzędnik wzywa do usunięcia uchybień w działaniach Fundacji i grozi wprowadzeniem zarządu komisarycznego, jeżeli nadal, jak rozumiem, będzie Fundacja organizowała kontrmanifestacje przeciwstawiające się pisowskiej hucpie politycznej. I  proszę nie opowiadać bajek o oddawaniu hołdu ofiarom katastrofy, gdyż w trakcie tych miesięcznic nic takiego nie ma miejsca. Jedynie polski dyktator, „człowiek z drabinki” wylewa hektolitry jadu, nienawiści i paranoi.

Mam nadzieję, iż Fundacja nie da się zastraszyć i konsekwentnie przeciwstawiać się będzie pisowskiej hucpie politycznej zwanej miesięcznicami smoleńskimi, jak i bronić będzie Konstytucji RP.  Podczas spotkań tych wielokrotnie, cyklicznie kłamano na temat przyczyn katastrofy, jak i obrażano, odzierano z godności,  tych rodaków, którzy nie godzili się z pisowskim kłamstwem smoleńskim. Jakoś nie zbudziło to zainteresowania Ministerstwa.Nie dziwi to, wszak resort kierowany jest przez notorycznego kłamcę,  partyjnego aparatczyka, Mariusza Błaszczaka. Trwa obecnie sezon wakacyjny, wielu Amerykanów polskiego pochodzenia udaje się do Polski na wakacje. Wiem, iż niektórzy z nich będą czynnie uczestniczyć w działaniach podejmowanych w obronie niezależności polskich sądów, jak i w działaniach Obywateli RP.  Dobrze będą reprezentować Polonię, przywiązaną do demokratycznych wartości.

Powinien się  Pan wstydzić działań podejmowanych przez rząd, który Pan reprezentuje. Z wielką uwagą śledzić będziemy dalszy ciąg tego zamachu na Fundację Obywatele RP, szeroko będziemy informować o tym instytucje międzynarodowe i opinię publiczną.

Andrzej Jarmakowski

Wideo: Michał Grochowski /Youtube.om (manifestacja w obronie sądów na Rynku we Wrocławiu

Foto: facebook. Z wpisu użytkownika Beata Bojar.

 

 

1 Komentarz

  1. Zamach na fundacje to centralizacja kasy, ktorej zaczyna brakowac, bo juz sam 1% z odpisu podatkowego lacznie to ogromne pieniadze, o innych datkach nie pisze. Mając je pod swoim zarzadem moga przekazywac je samym swoim w tym p. Rydzykowi, centrali , ktora byc moze miec zwiazki , ktore nie dzialaja dla dobra Polakow. Czasem zastanawiam sie, czy nie jest to skrzynka kontaktowa, bo przeciez jezeli tak nienawidzi sie Rosjan, to jak to sie stalo, ze tam zostaly ( URAL) umieszczone przekazniki p. Rydzyka ( o ile to nazwisko jest prawdziwe)

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: