Macierewicz jak dymiący wulkan

0
205

W ostatnich tygodniach opóźniająca się rekonstrukcja rządu, powoduje, że minister Antoni Macierewicz zamienił się w budzący się z letargu, w wulkan dymiący . Co chwilę składa rozliczne deklaracje, obietnice, byle tylko zachować stanowisko.

W ostatnich dniach słyszeliśmy z ust Antoniego Macierewicza deklaracje dotycząc zakupu systemu obrony przeciw lotniczego „Patriot” produkcji USA. Minister mówiąc o kosztach wymieniał sumy, które mogą do góry nogami wy wrócić budżet MON , więcej cały budżet państwa.

Przypomnijmy, że w roku 2015 PO prowadziła rozmowy z Amerykanami na ten temat. Minister Macierewicz zerwał te rozmowy. Teraz, gdy mówi się o jego dymisji, także z powodu zaogniającego się konfliktu z prezydentem RP, pragnie kupić system obrony przeciwlotniczej za gigantyczne pieniądze, których on oczywiście nie ma.

Macierewicz wstrzymał modernizację sił zbrojnych. Nie zakupiono helikopterów dla armii,  nawet dla sił specjalnych, które  same muszą pozyskiwać uzbrojenie, co est kolejnym skandalem. Siły specjalne stanowiły wizytówkę polskiej armii. Co z nimi zrobił Macierewicz?

Nie rozstrzygnięto przetargu na łodzie podwodne dla marynarki wojennej. Macierewicz rozwiązał jedyną dobrze uzbrojoną jednostkę pancerną, przezbroił ją w czołgi T-72, będącymi eksponatami w muzach wojskowych.

Nie można zapominać o wyrzuceni z wojska większości kadry dowódczej.Takiej czystki kadrowej jaką zafundował Polsce Macierewicz nie zniesie żadna armia na świecie.

Na pierwszych stronach gazet, w związku z polityką Mon pojawiały się nazwiska Misiewicza i Berczyńskiego, jako oczywistych symboli braku kompetencji.

Działalność Macierewicza stanowi ważny element uzasadnienia wniosku o wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło. Dwukrotnie składano wniosek o odwołanie Macierewicza, ale większość sejmowa obroniła skrajnie niekompetentnego ministra.

Do tego dochodzą tajemnicze kontakty Macierewicza z osobami powiązaniami z wywiadem Federacji Rosyjskiej.  Media o sprawie tej alarmują od wielu miesięcy. Premier milczy.

Więcej na ten temat, w materiale wideo z konferencji prasowej jaka odbyła się w poniedziałek w parlamencie, podsumowującej te bardzo złe dwa lata w polskim parlamencie.

Foto: Gadzetomania

Wideo: Platforma News

AJ

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: