Macierewicz, prowokator, a może chory?

10
48061

Każdy, kto w spokoju, wysłuchał tego idiotycznego przemówienia Antoniego Macierewicza, nie ma wątpliwości, że na czele polskiego resortu obrony stoi groźny wariat, a może gorzej, agent obcego mocarstwa. Wojny na świecie, jak uczy historia, wybuchały ze znacznie bardziej błahych powodów, niż fałszywe oskarżenie o zamordowanie prezydenta i strącenie prezydenckiego samolotu.  Nie istnieje żadna poszlaka, która wskazywałaby na taki scenariusz, to zwyczajne kłamstwo, mit założycielski, obrzydliwego państwa PiS. Rosja i Putin czynią wiele zła w świecie. Jednak to nie Putin doprowadził do śmierci Lecha Kaczyńskiego.  Macierewicz oskarżył o tchórzostwo swoich politycznych konkurentów, którzy rzekomo bali się prowadzić śledztwa. Zwykła podłość.

Macierewicz w swoim przemówieniu, wygłoszonym w wigilię święta, konsekwentnie rozbrajanej armii polskiej, snuł ponurą intrygę, usiłując wplątać w nią strategicznego sojusznika Polski, Stany Zjednoczone. Daremne wysiłki.

Obchodzimy dzisiaj święto Wojska Polskiego.  Szalony minister, który nigdy nie wytłumaczył się ze swoich rosyjskich koneksji, szeroko opisywanych w mediach, zwolnił z wojska kilkudziesięciu najlepszych dowódców. Armia pozbawiona została głowy, zaś najważniejszą kwalifikacją awansowanych w ekspresowym tempie oficerów, jest polityczne, bezgraniczne podporządkowanie.  Minister wstrzymał przetarg na nowoczesne śmigłowce, bez których nie mogą funkcjonować nowoczesne siły zbrojne.  Armia dysponuje muzealnymi helikopterami.

Podobnie jest z okrętami podwodnymi dla marynarki wojennej. 5 łodzi podwodnych jakimi dysponuje marynarka wojenna, to jednostki wyłącznie nadające się do muzeum. Tak na dobrą sprawę, to cała polska marynarka wojenna powinna zasilić eksponaty Muzeum Marynarki Wojennej. Współczesna armia, to  lotnictwo i wojska rakietowe. Polska nie posiada nowoczesnej obrony przeciwlotniczej, zaś siły powietrzne, to 48 mocno już wysłużonych F-16 i 37 jeszcze starszych MIG-29. Przed Polską pilna konieczność zakupu przynajmniej 72 nowoczesnych myśliwców oraz drogich systemów obrony przeciwlotniczej.

Minister obrony odwołał nawet przetarg na holowniki dla marynarki wojennej, o innych poważniejszych zakupach nie wspominając. Na papierze armia posiada 680 czołgów, ale znaczna ich część to poradziecki złom. Polityka zakupowa jest taka, że gdyby przyszło co do czego, polska armia nie ma się czym bić. Nie było trzeba rosyjskich agentów, dla znacznego obniżenia wartości bojowej polskiej armii.  Wystarczył Antoni Macierewicz.  Tego stanu rzeczy nie zmieni defilada w Warszawie i przemarsz orkiestr wojskowych, których w NATO mamy najwięcej. Tu jesteśmy mistrzami. Nie zmienią najbardziej buńczuczne hasła szalonego ministra, który w każdym normalnym kraju już dawno zostałby odwołany ze stanowiska.

Do tego dochodzi jeszcze polityka konfliktowania Polski z Unią Europejską. Defilada w Warszawie na Rosji wrażenie nie zrobi. Mogą tam dla uczczenia święta polskiego wojska strzelać korki od szampana. Polska z własnego wyboru, z głupoty realizuje cele rosyjskiej polityki zagranicznej.

Foto: SuperAuto

Wideo: POLITYKA bez RETUSZU

 

10 Komentarze

  • Nie żartuj sobie…….!
   Nikt nie jest taki głupi, by z idioty robić agenta.
   No chyba, że masz na myśli prezesa…..!

 1. Przeczytałam książkę Pana Piatka, agent na pewno, chory, to chory z nienawiści do normalnego świata, nie osiagalnego dla niego!

 2. 5 łodzi podwodnych, tylko 5, to chyba sprawka poprzedniego rządu. Miał 8 lat na to, żeby ten stan poprawić. Niezłe kwiatki się dzieją. W razie wojny będziemy kosy prostować? Kombajnu się nie da 🙁

  • Zwalanie na poprzedni rząd także okrętów podwodnych to propaganda prosta. Eksploatacja dzieje się w czasie i w konkretnym miejscu. Każdy obiekt eksploatacji ma określony czas życia uzasadnionego technicznie i ekonomicznie. Na morze Bałtyckie nie potrzeba więcej niż 5.

  • Poprzedni rząd nie skłócał się ze wszystkimi w koło. Obecny i owszem, więc powinien myśleć o tym, że trza się zbroić.

  • Poprzedni rząd zamówił helikoptery, a pierwsze co zrobił obecny, to to zamówienie uwalił i to w skandalicznej formie, która gdyby została użyta przec Francję wobec PiSolski, zostałaby uznana przez obecnie rządzących wariatów za śmiertelną obrazę i akt totalnej wrogości po wsze czasy! Jednorazowe poklepanie po ramieniu Tuska przez Merkel wciąż jest wytykane jako rzekomy stały objaw protekcjonizmu niemieckiego wobec Polski, ale nieustanne wylizywanie tyłka Trumpow i USA przez obecnych “rzondzoncych” jest nazywane “patryjotyzmem”! Chyba tylko dlatego, że jedyną reakcją tak Trumpa jak i USA na to lizanie, są kolejne smrodliwe bąki puszczane w nos Polaków iich NIErządowi.

 3. Macierewicz to ruski agent – wszystko na to wskazuje. Kownacki też ma coś z agentury. Nie rozumiem na co czeka prezydent powinien go wykopać na zbity pysk .. Niestety ale tak słabego wojska nie ma nigdzie w UNII ani na świecie Macierewicz rozbroił wojsko i celowo pozbawił mądrych i doświadczonych oficerów. To zwykły szpieg .

 4. Najlepsza jest ta blondynka, która grubo po sześćdziesiątce przypomniała sobie, że w Polsce jest kasa do zarobienia i lansuje się gdzie się da!

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: