Macron skutecznie buduje kordon sanitarny wokół Polski

6
1087

Prezydent Francji kontynuuje swoją podróż po Europie Środowej. Pretekstem do jej odbycia była sprawa drugorzędna, jaką jest szukanie poparcia dla zmiany dyrektywy dotyczącej pracowników delegowanych. Chodziło także o szukanie poparcia dla idei reformy Unii, jaką Francja i Niemcy chcą przeprowadzić. Odpowiedzią na Brexit ma być ściślejsza integracja, polityczna i gospodarcza.  W trakcie ostatniego dnia podróży prezydent Francji  ostro skrytykował polski rząd, za odmowę poparcia zmian dyrektywy o pracownikach delegowanych oraz za naruszanie europejskich standardów w wielu dziedzinach.

Ten “nowy błąd” Warszawy sprawia, że stawia się ona “na marginesie” Europy w “wielu kwestiach” – powiedział. Trzeba pamiętać, że Polska jest w gorącym sporze z Unią dotyczącym Puszczy Białowieskiej, ponadto Komisja Europejska wszczęła postępowanie przeciwko Polsce w sprawie naruszania zasad praworządności. Polska występuje przeciwko podstawowym wartościom europejskim, jak trójpodział władzy, ale liczy na solidarność europejską w sprawie pomocy dla ofiar nawałnic. Cyniczny pisowski reżim w Warszawie wyciąga rękę po unijne pieniądze, ale europejskich wartości przestrzegać już nie chce.

“Polska nie definiuje dzisiaj przyszłości Europy i nie będzie definiować Europy jutra” – grzmiał Macron w Warnie.

Prezydentowi Francji natychmiast odpowiedziała premier Beata Szydło, zaostrzając jeszcze spór. Stwierdziła, że to nie Macron, ale wszystkie kraje członkowskie będą reformować Europę. “Polacy zasługują na więcej”  – w domyśle zasługują na więcej niż rząd PiS – odpowiedział Macron.

“Europa to region stworzony na bazie wartości, związku z demokracją i swobodami, z którymi Polska jest dzisiaj skonfliktowana” – zauważył Macron.

W sprawie pracowników delegowanych Francja zarzuca Polsce i innym krajom regionu dumping socjalny. Pracownicy delegowani do pracy dajmy na to w Paryżu, dostają francuskie wynagrodzenie, ale świadczenia opłacają według znacznie niższych polskich stawek. Na tym polega ów dumping socjalny. Francja chciałaby tę sprawę załatwić już na najbliższym szczycie unijnym. Macron mówił o konieczności reformy Unii, ale tych spraw nie zamierza konsultować z Warszawą.

Co osiągnął prezydent Francji, a no sporo. Słowacja i Czechy jasno zdefiniowały swoje stanowisko, stwierdzając, iż w sprawach Unii Europejskiej będą w obozie dwóch największych krajów unijnych, czyli Niemiec i Francji.  Bułgaria i Rumunia nie chciałyby konfliktu z Warszawą, ale niedługo ważyć będą się losy nowego unijnego budżetu. Rumunia i Bułgaria, liczą na wsparcie Unii, które pozwoli krajom tym dokonać cywilizowanego skoku. Nie mogą więc wchodzić w konflikt z unijnymi decydentami. Czechy już bez rozgłosu, ale skutecznie wykorzystały coraz widoczniejszą izolację Polski. Pamiętacie premiera Morawieckiego chwalącego się wielką inwestycją Mercedesa w Polsce? Inwestycja będzie, tyle, że pod czeską Pragą.

Miarą sukcesów pisowskiej polityki zagranicznej jest informacja, że znany budapeszteński Uniwersytet przyzna “wybitnemu naukowcowi” Władymirowi Putinowi doktorat honorowy. Węgry nieco wcześniej wypięły się na europejską solidarność energetyczną i podpisały kontrakt z Gazpromem.

Jarosław Kaczyński kiedyś obiecywał, że będzie jeszcze Budapeszt w Warszawie. Uważam, iż wraz ze swoim ministrem obrony Antonim Macierewiczem. powinien pojechać do Budapesztu na uroczystość wręczenia Putinowi tego honorowego doktoratu.  Pewnie posadzą Go tam w pierwszym rzędzie, gdyż nikt inny nie zrobił tyle dla umocnienia pozycji Rosji w Europie, co Jarosław Kaczyński.

Doczekaliśmy czasu, że prezydent kraju. który w historii z Polską związany był braterskimi więzami krwi, zmuszony jest dzisiaj mówić o tym, iż Polska skonfliktowana jest z podstawowymi europejskimi wartościami. Wartości te, to prawa obywatelskie, również  trójpodział władzy, zlikwidowany w Polsce, przez podporządkowanie władzy sądowniczej, władzy wykonawczej. Co najgorsze i przykre, słowa prezydenta Francji, są słuszne, prawdziwe. Polska PiS zdradziła wartości, na których zjednoczona Europa jest budowana. Dzisiaj Polska nie zostałaby przyjęta do UE, gdyż nie spełnia wymaganych standardów, dotyczących jakości demokracji.

Rząd PiS zdradził wartości, które przyświecały polskiej rewolucji w 1980 roku.

Czy Macron osiągnie, co zamierzał? Zobaczymy w przyszłym miesiącu na szczycie, ale nie będę zaskoczony, gdy wynik będzie identyczny jak w przypadku głosowania na Donalda Tuska.

Macron w jeszcze jednym ma rację. Polska jest w coraz to większej izolacji, otoczona coraz szczelniejszym kordonem sanitarnym. Natomiast widząc brednie Mularczyka o bojkocie towarów francuskich, idę sobie kupić do sklepu trochę sera francuskiego, a jaki dobry!!!

Andrzej Jarmakowski

 

 

 

6 Komentarze

  1. Bardzo rozsądny głos z Chicago. Wiem bowiem jak wyglądają poglądy większości Polaków zamieszkujących nielegalnie i legalnie w/w region. Myślę o powrocie do USA i może wówczas byłbym mógł wesprzeć swoim głosem niewielką grupkę Polaków w USA, którzy myślą bardzo rozsądnie. Tak jak Andrzej Jarmakowski.

  2. Jak można z siebie zrobić pośmiewisko – to najlepiej wie Mularczyk. Te jego idiotyzmy są nieśmieszne i niestrawne. A prezesowi to zwisa, że Polska popada w coraz większy izolacjonizm, a raczej niechęć do rządu PiS-u. On izoluje się od społeczeństwa od przeszło 20 lat. Zamknięty w gabinecie szykuje kolejną intrygę. Dziwi mnie brak reakcji ze strony opozycji (PO i Nowoczesnej!) Czyżby do końca “odpuścili” ?

    • Wyjątkowo starannie dobrana opinia, co się stało p. Jarun? Czy zmienił Pan zdanie, że p. Kaczyński jeszcze za młodu pod dyrygenturą mamusi zaplanował powrót do socjalizmu, socjalizmu z jego prac magisterskich i doktorskich. Rzeczywiście zmienił nasz kraj na kraj polityków kłamców, na coraz większy dług, na robienie wszystkiego by nas Wyprowadzić z UE, nie zapominając o braniu kasy i przyznawaniu jej samym swoim ( mąż p. Szydło 25 mln na szkolenia, których nigdy nie prowadził) , ciekawe co będzie, gdy będzie to trzeba zwrócić. Pisząc o prezydencie Macronie należy zauważyć, że PiS-owi nie zależy na lepszych (część kasy na rachunku, a część do kieszeni, bo nikt normalny nie uwierzy, że pracownicy delegowani tam żyją za frico! Pan Prezydent nie zrobił tego przeciwko, ale na korzyść tych pracowników, a na straty dla cwaniaczków, którzy sobie sami nabijają walutę , wystawiając faktury w walutach, a płacąc w złotych. Jedyne wyjście to to właśnie rozwiązanie.

  3. Dodam, że jak nieraz pisałem, w Polsce potrzebna jest prawdziwa opozycja, która w sposób rzeczowy i merytoryczny przeciwstawi się prezesowi. PiS to prezes, a reszta członków to manekiny, pacynki, płaszczaki, kundelki. Schetyna i Petru tylko na pokaz protestują. !

  4. Powiem tak, że prawie się zgadzam, ale Schetyna i Petru nic nie zrobią bez poparcia narodu, który za kilka setek jest w stanie ponownie zagłosować na PiS, nazywając się patriotami. Jedno jest pewne Polska długo nie podniesie się z “kolan” po rządach PiS! Zasiłki rodzinne powinny być na poziomie możliwości budżetu, a nie jako karta przetargowa.

  5. A ścierwomicrophone jak zwykle ogłosi wszem i wobec że tylko prezes tysiąclecia jarosławpolskezbaw ma racje do spółki z kundlem z Torunia a cała reszta to zaprzańce najgorszego sortu co pissssssuarowa bezmózgowa tłuszcza przyjmie jako prawdę objawionoM.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: