Magda Gessler zamierza otworzyć restaurację w Chicago lub Toronto

2
896

Restauratorka twierdzi, że polska tradycja kulinarna jest wybitna, łączy w sobie bowiem zwyczaje i przepisy wielu narodowości. Na świecie kojarzona jest jednak z tak prostymi daniami jak pierogi czy kotlet schabowy. Z tego względu gwiazda TVN zamierza otworzyć restaurację za granicą, prawdopodobnie w Toronto lub w Chicago. Na 15 maja w Brukseli zaplanowane jest wielkie otwarcie restauracji The Ultimate Hallucination, w której Magda Gessler została ambasadorem i szefem kuchni. 

Jak informuje Magda Gessler, otwarcie restauracji w Brukseli będzie trwało trzy dni, codziennie na sali będzie 250 osób, a wśród nich m.in. belgijska arystokracja i polscy politycy. Restauracja The Ultimate Hallucination będzie się specjalizowała w starej polskiej kuchni w połączeniu z dawną kuchnią belgijską z początku XX wieku.

Gwiazda stacji TVN planuje także otwarcie restauracji w Ameryce.

– Może to być Toronto lub Chicago. Chciałabym pokazać prawdziwą polską kuchnię, ale nie tę emigracyjną, ludzi, którzy byli bardzo biedni, musieli wyjechać za chlebem i ich kuchnia była tak biedna jak oni, czyli schabowy i kiełbasa – mówi Magda Gessler agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Restauratorka podkreśla, że na świecie polska kuchnia uznawana jest za mało wykwintną i kojarzona jest właśnie z kotletem schabowym, bigosem i pierogami. Zdaniem gwiazdy jest to błędny pogląd, polska tradycja kulinarna jest wybitna i ma charakter kuchni fusion, a więc łączącej przepisy z całego świata, powstawała bowiem pod wpływem wielu zamieszkującej Polskę narodowości.

– Trzeba mieć do tego ogromną wrażliwość, wyobraźnię, wiedzę historyczną i szacunek do tego, co nasze, nie lecieć za internetowymi pewniakami, co się bardzo często zdarza młodym kucharzom, tylko zrobić dobry rosół, co jest wielką sztuką, np. z bażanta, z perliczki – mówi Magda Gessler.

Gwiazda przekonuje, że niegdyś do Warszawy przyjeżdżali smakosze z całej Europy, by spróbować polskich dań. Podkreśla również, że chciałaby wrócić do tych czasów, dlatego w swoich restauracjach oferuje tradycyjne polskie menu. Taką kuchnię zamierza również serwować w swoim zagranicznym lokalu. Choć nie podjęła jeszcze ostatecznej decyzji odnośnie do lokalizacji, już szuka personelu m.in. poprzez ogłoszenia w mediach społecznościowych.

– Mamy bardzo duży plik z CV ludzi naprawdę z całego świata, bardzo dużo również cudzoziemców, ale też Polaków, którzy pracują za granicą – mówi.

Magda Gessler to jedna z najbardziej znanych polskich restauratorek. Jest właścicielką kilku restauracji, m.in. U Fukiera i AleGloria, autorką licznych książek o tematyce kulinarnej, gospodynią programów telewizyjnych związanych z gotowaniem, m.in. „Kuchenne rewolucje” oraz „Sexy kuchnia”, a także jurorką w programie „MasterChef”.

Od redakcji: To doskonała wiadomość, gdyż do tej chwili polonijne restauracje w zdecydowanej większości  prezentowały fatalny poziom i stanowiły antyreklamę polskiej kuchni.Polska kuchnia w USA posiada raczej marną opinię, gdyż Amerykanie  jej znają , nie znają jej bogactwa, polska kuchnia utożsamiana była z Polonią i jej okropnymi stołówkami.

Foto: gwiazdy WP

Tekst i wideo: Agencja Newseria.pl

 

 

2 Komentarze

  1. Tylko niech nie narusza nietykalności cielesnej bo Ameryka to nie Polska i wsadzą do pierdla za rzucanie w kelnerów czy kucharzy talerzami z potrawą !

  2. Z naprawą restauracji, tzn. przyrządzaniem potraw na pewno pani Gesslerowa jest mistrzynią i jak mawiają “z niejednego na świecie kotła jadła”. Co do wystroju wnętrz…widać “artystyczną duszę”, może czasami zbyt fantazyjna, ale na pewno gustownie, ze smakiem projektuje. Zmiana nazw restauracji – z tym sobie pani Magda nie radzi. Wymyśla dosyć dziwaczne, czasami pokraczne nazwy dla restauracji. A mogłaby się odwoływać do historii regionu, albo do ludzi którzy tam zamieszkują, np. wrocławskie to lwowskie, szczecińskie to Wilno i okolice. Brakuje chęci i lenistwo na starość.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: