Michael Flynn przyznał się do okłamania FBI

0
197

Były doradca  doradca Donalda Trumpa d/s bezpieczeństwa narodowego, emerytowany generał Michael Flynn, w piątek, przyznał się, w sądzie federalnym, do tego, iż kłamał agentom FBI, na temat jego spotkań reprezentantami Federacji Rosyjskiej, w tym z kłamał na temat spotkań z ambasadorem Rosji w Waszyngtonie, Sergiejem Kiesljakiem. Flynn miał rozmawiać z Sergiejem Kiesjljakiem na temat odłożenia w ONZ głosowania dotyczącego osadnictwa żydowskiego w  Palestynie.

Z ujawnionych informacji wynika, iż Flynn współpracuje ze specjalnym prokuratorem Robertem Mullerem. Na razie Biały Dom nie komentował decyzji Flynna o przyznaniu się do winy. Flynn jednak nie przyznał się do tego, iż rozmawiał z Kiesljakiem na temat sankcji nałożonych na Rosję, jeszcze przez administrację prezydenta Obamy.   Flynn miał zeznać, iż do podjęcie kontaktów z Rosją. Przyznanie się do winy generała Flynna, to problem dla prezydenta.  Za sprawą Flynna dochodzenie Muellera wkroczyło do gabinetu owalnego Białego Domu.

.Flynn przez długi okres czasu należał do najbliższych współpracowników Donalda Trumpa. Wiadomo ponadto, iż dochodzenie Muellera koncentruje się na sprawie kontaktów kampanii wyborczej Trumpa z Rosją. Zarzuty postawiono, byłemu szefowi kampanii wyborczej prezydenta, Paulowi Manafortowi oraz jemu zastępcy. Do winy przed Flynnem przyznał się doradca prezydenta d/s polityki zagranicznej,  Georges Papadopulos. Dochodzenie Muellera systematycznie posuwa się do przodu. Flynn brał udział we wszystkich ważnych spotkaniach dotyczacych polityki zagranicznej, kampanii Donalda Trumpa, dlatego dla dochodzenia Muellera, to w tej chwili kluczowy świadek.

Z dokumentów przesłanych do sądu, wynika, że Flynn mógł kłamać w wielu  innych punktach jego zeznań, dotyczących kontaktów z Rosjanami. Zarzuty postawiono mu tylko w jednym punkcie, co być może stanowi część umowy ze specjalnym prokuratorem.  Flynn dostanie znacznie niższy wyrok, w zamian za pełną współpracę z Mellerem. Na pewno wiemy, że Flynn współpracuje  Mullerem.

Flynn miał prosić Kiesljaka, aby nie odpowiadali natychmiast na sankcje nałożone przez Obamę.

Wygląda na to, że Mueller zebrał dowody dotyczące złamania „prawa Logana”, które zabrania obywatelom prowadzenia swojej własnej polityki zagranicznej. Kampania wyborcza obecnego prezydenta, jak i potem, zespołu prezydenta d/s przejęcia władzy, nie mogła prowadzić swojej własnej polityki zagranicznej. ‘Prawo Logana” może dla Muellera stanowić dźwignię, która pozwoli dotrzeć mu do innych, domniemanych naruszeń prawa.

Dzisiaj wiemy ponadto, iż dochodzenie Miellera jest bliżej, coraz bliżej prezydenta.

New York Times donosi, iż prezydent prosił republikanów w Kongresie o zakończenie kongresowego dochodzenia w sprawie domniemanej zmowy kampanii Trumpa z Rosją. To jednak klasyczne

Prawnicy twierdzą, że to dla Flynna ,korzystne porozumienie. Maksymalnie Flynnowi może grozić 10 tys. dolarów grzywny i 6 miesięcy więzienia.

Liderzy republikanów w Senacie informują, iż posiadają wystarczającą ilość głosów do uchwalenia reforrny systemu podatkowego. Sytuacja jest dziwna. Tekst ustawy zmieniany jest bez przerwy, nikt nie widział całego tekstu ustawy.  Senatorowie pracują nad ustawą, której nie widzieli na oczy. Jakby powiedział jeden z moich przyjaciół  „nowa rzeczywistość”.

Wideo: CNN

 

Foto: Salon24

Andrzej Jarmakowski

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: