Miejskie dowody osobiste

1
254

W jednym z chicagowskich muzeów burmistrz Chicago Rahm Emanuel ogłosił rozpoczęcie wydawania miejskich kart identyfikacyjnych, miejskich dowodów tożsamości. Miejska karta tożsamości jednocześnie będzie kartą Ventra, umożliwiającą korzystanie z komunikacji miejskiej oraz kartą chicagowskich bibliotek publicznych.  Ponadto posiadacze tych kart mogą liczyć na zniżki w niektórych teatrach, a nawet w wybranych restauracjach. Karty upoważniać będą do wstępu do baru, czy wykupienia leków, zawarcia związku małżeńskiego, czy założenia konta w banku.

Miejskie dowody tożsamości otrzymać mogą wszyscy mieszkańcy Chicago, niezależnie od statusu imigracyjnego. Władze miejskie zapewniają, że nie będą przechowywać adresów posiadaczy kart, ani ich numerów telefonów.

 

Chodzi tutaj o współpracę z władzami federalnymi dotyczących nielegalnych imigrantów, na co naciska administracja prezydenta Donalda Trumpa. Władze Chicago nie chcą w tej kwestii współpracować z organami federalnymi.

Na razie karty wydawane są w Urzędzie Miasta, jednak liczba punktów w przyszłości ma zostać rozszerzona na biura radnych miejskich.

Foto: StateScoop

Wideo: @Chicago Mayor’s Office

 

1 Komentarz

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: