Minister Bartosz Kownacki pozwany do sądu

3
312

Pisaliśmy już o oburzeniu jaki wywoła wypowiedź  ministra Bartosza Kownackiego, który w parlamencie oskarżał posłów PO o spowodowanie katastrofy smoleńskiej. Obserwujemy z przerażeniem jak smoleńska katastrofa wykorzystywana jest przez polityków PiS. Obrzydliwe jest to, że państwo stało się w tej sprawie nosicielem kłamstwa.  To obrzydliwe. Dlatego bardzo dobrze, że politycy PO wystąpią z oskarżeniem prywatnym przeciwko ministrowi Kownackiemu. Kłamstwo, publicznie rzucane kalumnie, nie mogą pozostać bez reakcji, choć zdajemy sobie sprawę, iż w tej sprawie trudno liczyć w obecnej Polsce na uczciwy proces.

„Składamy prywatny akt oskarżenia o zniesławienie przeciwko posłowi Kownackiemu – mówili politycy PO podczas piątkowej konferencji prasowej w Sejmie.  Bartosz Kownacki przekroczył nie tylko granice kultury, ale i prawa obaczając Platformę Obywatelską odpowiedzialnością za śmierć 96 osób w katastrofie smoleńskiej” – poinformował podczas konferencji prasowej poseł Mariusz Witczak. „Złożymy wniosek o uchylenie immunitetu posłowi Kownackiemu żeby mógł odpowiedzieć za swoje słowa przed sądem” – dodał poseł Marcin Kierwiński.

Wideo: platformawideo

Foto: naTemat.pl

3 Komentarze

  1. Jest absolutnie żenujące, że ministrowie tego ważnego resortu tak się zachowują, dając dowody, że nie mają pojęcia o tym, co się stało w Smoleńsku i agresywnie chcą to wciskać tym, co pojęcie mają. Polecamy nasze tekstu na temat katastrofy: tagi domyślne.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: