Minister Szyszko tworzy swoje służby specjalne

0
123

Podczas konferencji prasowej w Sejmie posłowie Platformy Obywatelskiej zaalarmowali, że minister środowiska Jan Szyszko postanowił budować kolejną służbę specjalną. “Wykorzystanie Straży Leśnej do walki z ekologami jest powszechnie znane.

Jednocześnie w ministerstwie prowadzone są prace nad utworzeniem nowej instytucji – Państwowej Agencji Ochrony Środowiska, która będzie miała charakter kolejnej specsłużby, która o każdej porze dnia i nocy będzie miała prawo do kontrolowania nieruchomości, mieszkania, domostwa prywatne w sprawach szeroko rozumianej ochrony środowiska” – mówił Sekretarz Generalny Platformy Obywatelskiej Stanisław Gawłowski.

Nowa służba będzie mogła po otrzymaniu anonimowego telefonu, że osoba zaangażowana w obronę środowiska, posiada na przykład jakiś nielegalnie sprowadzony gatunek, wejść do mieszkania i dokonywać przeszukania.

Każdego roku wraz ze spadkiem temperatury, powraca problem smogu.

W tej sprawie minister Szyszko robi bardzo niewiele. Poprzedni rząd przygotował odpowiedni program, wraz z jego finansowaniem.

Choć w Polsce przedwcześnie umiera z powodu złej jakości powietrza, minister Szyszko obciął wszystkie fundusze na walkę ze smogiem, na odpowiednie programy, a środki ofiarował pani Tadeuszowi Rydzykowi, dyrektorowi znanego programu radiowego.

 

Więcej na ten temat w materiale z konferencji prasowej jaką we wtorek zorganizowano w polskim parlamencie.

Foto: Farmer

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: