Misiewicz zawieszony w czynnościach

0
199

misiewiczPrzychylam się do stanowiska pana Misiewicza i zawieszam go w czynnościach – powiedział szef MON Antoni Macierewicz w odpowiedzi na wniosek szefa jego gabinetu Bartłomieja Misiewicza.

W Polsce rozpętała się burza po tym jak Misiewicz został mianowy członkiem Rady Nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Nie ukończył on odpowiedniego kursu, nie posiada wyższego wykształcenia. Misiewicz w ramach kontrataku pozwał do sadu Tygodnik „Newsweek”.

Misiewicz, choć to tylko czubek góry lodowej, stał się symbolem zawłaszczania państwa przez PiS. Zdymisjonowany niedawno minister skarbu państwa, umieścił w spółkach skaru państwa gigantyczną liczbę ludzi PiS-u. Nie miały znaczenia kompetencje, liczyła się tylko partyjna lojalność, będąca jedynym kryterium.

Skala zawłaszczania państwa, partyjnego nepotyzmu, korupcji politycznej przebija wszystkie poprzednie ekipy.. Do naszej redakcji docierają sygnały na przykład o umieszczaniu w spółkach skarbu państwa ludzi wskazanych przez rozmaitych biskupów.

Tak więc przypadek Misiewicza potwierdza regułę stosowaną przez PiS. W przypadku Misiewicza naruszanie prawa, brak kompetencji były zbyt rażące. Aby utrzymać go na tym stanowisku.

Trzeba to jasno i dobitnie powiedzieć. Skala politycznej korupcji w poprzednich okresach nigdy nie była tak gigantyczna. Prawo i Sprawiedliwość przebiło tutaj wszystkie

rekordy, ustanowiło nowe standardy politycznego złodziejstwa.

https://www.youtube.com/watch?v=40L3Pp5-C58

Foto: wiadomosci.dziennik.pl

wideo 1: Youtube.com/onet.pl

wideo 2 Youtube.com/nowoczesna.pl

 

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: