Młodzież, pewnie gorszego sortu nie wpuszczona do Sejmu

0
503

W polskim Parlamencie stała się rzecz dziwna. Do parlamentu przez Straż Marszałkowską nie została wpuszczona grupa młodzieży, finalistów konkursu zorganizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej i przez Instytut zaproszona do parlamentu. Chodzi o młodzież uczestniczącą w konkursie historycznym, a więc o osoby interesujące się polską historią.  Dlaczego Straż Marszałkowska nie wpuściła tej grupy do parlamentu? Poszło o znaczki przypięte do klap marynarek i żakietów. Straż uznała, że część znaczków wyraża najwyraźniej poglądy gorszego sortu.

Posłowie PO wystosowali pismo do Marszałka Sejmu z prośbą o odpowiedź w tej sprawie, czy doszło do jakiejś zmiany regulaminu, czy wskazano jakieś grupy młodzieży, które do parlamentu wpuszczane mają nie być?

Smaczku całej sprawie dodaje fakt, że IPN jest instytucją w rekach PiS. W tej sprawie to IPN dokonał wyboru i rozdał zaproszenia. Jednak w ramach tej wyselekcjonowanej grupy, jak widać istnieje podział na tych, właściwego, lepszego sortu i tych sortu gorszego.

Parlament powinien być miejscem nieskrępowanej debaty o ważnych sprawach publicznych. Tymczasem czego uczymy? Jakie wzorce pokazuje marszałek Sejmu i Straż Marszałkowska młodzieży?  Pokazuje, że są ci lepsi i ci gorsi, ci wyznający poglądy właściwe i ci reprezentujący gorszy sort, aby odwołać się do klasyka.

Ciekawa będzie odpowiedź Marszałka Sejmu.

Segregowanie młodzieży uczestniczących w konkursach historycznych, to nowy pomysł PiS, ciekawe co oni jeszcze wymyślą? Niestety pomysłowość w tej materii jest duża.

Tak, w tej dziedzinie, luźno związany z tematem kwiatek z chicagowskiej łączki. W Chopin Theatre, wraz Konsulatem organizowany jest pokaz historycznego, dokumentalizowanego kiczu filmowego, o początkach państwowości polskiej. „Krzyż i Korona”, chyba tak nazywa się ta produkcja.  To najdroższe bilety na film w Chicago. $35.

Wideo: platformawideo

Foto: Tok FM

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: