Morawiecki kłamca załgany

4
2895

Namiestnik Jarosława Kaczyńskiego na stanowisku premiera polskiego rządu, Mateusz Morawiecki, wystąpił w Parlamencie Europejskim,aby  przekonać, że w Polsce reforma sądownictwa jest  cacy, w ogóle w kraju nad Wisłą życie toczy się spokojnie, demokracja kwitnie, sądy są niezależne. Premier najwyraźniej postanowił twórczo rozwinąć stwierdzenie Josepha Goebbelsa,  Iż  „Im większe kłamstwo, tym ludzie łatwiej w nie uwierzą”. Całe jego wystąpienie było kłamstwem załganym. Potem w trakcie pytań, premier przekonał się, że nikt w Parlamencie Europejskim na jego kłamstwa nie dał się nabrać. W trakcie pytań wzywano polskiego premiera, aby powrócił na drogę demokracji. Jego wysiłek poszedł na marne. Gadał, gadał, a oni swoje…

Całe wystąpienie Morawieckiego złożone z piramidalnych bredni i kłamstw, było rzecz jasna skierowane było do polskiego, pisowskiego elektoratu, nie do europosłów.  Przecież wiadomo, że nikogo przytomnego nie przekonają dziecinne,  bajki Morawickiego o demokratycznym przebudzeniu w Europie, w odniesieniu do finansowanych przez Moskwę, ruchów populistycznych.   Moje porównanie do Goebbelsa nie jest przypadkowe, Morawiecki w parlamencie europejskim przemawiał jak jego najlepszy, wzorowy natchniony uczeń.

Morawiecki pewnie zdawał sobie sprawę, że na świecie wobec, manifestowanej przez niego  pogardy dla faktów, nikogo nie przekonana. Zapunktuje jedynie wobec twardego elektoratu PiS. Patrzcie jak im wygarnąłem, jak powiedziałem prosto z mostu. Joseph Goebbels w 1926 roku powiedział: „Mówi Hitler. O polityce, idei i organizacji. Głęboko i mistycznie. Prawie jak ewangelia. Przejmuje dreszcz, gdy wędruje się z nim ku otchłaniom bytu”. Tak samo dzisiaj, słowa prezesa to ewangelia, w nią się wierzy, z nią się nie dyskutuje.  Tak, jak słowa wypowiadane podczas miesięcznic, miały powodować dreszcz emocji,wywoływać mistyczne uniesienie. Morawiecki jednak w parlamencie europejskim mistycznego uniesienia nie wywołał. Pokazał jedynie, że jest tchórzem, kiedy znacznie skrócił spotkanie z polskimi pracownikami instytucji europejskich, gdyż ci założyli koszulki z napisem „Konstytucja”.  Przypominania o konstytucji Morawiecki się boi.  To dla  Niego wyrzut sumienia. Trzeba było uciekać.

Za sprawą działań herszta antydemokratycznej polskiej bandy Jarosława Kaczyńskiego Polska,  od Belina, poprzez Paryż Tokio, Waszyngton jest bohaterem opowieści mediów o upadku demokracji nad Wisłą. No tak batalia o Sąd Najwyższy jest istotna: wszak Goebbels mówił: ” Jeśli zdobędziemy władzę, nie oddamy jej już nigdy, chyba że zostaniemy wyniesieni z naszych gabinetów jako trupy”. Tak myśli wielu pisowców w Chicago, na przykład. Oni , wspierani przez polonijnych proboszczów nie rozumieją dlaczego prezes nie zamknął przeciwników do paki, wierzą, iż uczyni to niebawem. Nie rozumieją dlaczego prezes nie rozprawił się siłą z opozycją, przecież to zdrajcy. Wierzą, że prędzej, czy później to nastąpi. Bardzo tego pragną.  Z utęsknieniem czekają na ten moment.

Mateusz Morawiecki dokładnie jak Joseph Goebbels, stworzył w Parlamencie Europejskim swój własny, nieistniejący świat. Jego wystąpienie było czystą propagandą, gdyż przecież on jako szef rządu za Goebbelsem wierzy, iż : „Absolutnym prawem państwa jest nadzorowanie kształtowania się opinii publicznej”. I tylko temu, takie wystąpienia mają służyć.  Mateusz Morawiecki jest jak widać dobrym uczniem Josepha Goebbelsa, aczkolwiek celu nie osiągnął. Jedna dla niego przestroga. Pierwszy z przytoczonych cytatów dotyczący kłamstwa, Goebbels powiedział na ostatniej naradzie ze swoimi ludźmi, tuż przed upadkiem Rzeszy. Niech to będzie takie memento dla Morawieckiego, gdyż prędzej, czy później, prawda wygra z kłamstwem, Morawiecki zaś odpowie za swoje czyny.

Foto: polandinenglish.info

Wideo: @Daily Mail

wideo: ALDEGroup

Andrzej Jarmakowski

 

 

 

 

4 Komentarze

  1. Niewykluczone aby postawić tego Zula Morawieckiego, zdrajcy Polski już teraz oprawcy postawić go w stan wiecznego spoczynku przez wstrzyknięcie mu czegoś odpowiedniego aby chłop miał spokój od faszysty i nacjonalisty Kaczyńskiego. z tym drugim należy postąpić podobnie na aby zaoszczędzić na dalszych operacjach natychmiast i oszczędzić fundusz ochrony zdrowia.

  2. TO HAŃBA DLA POLSKI TAKI PREMIER I TAKI RZĄD I TAKI PREZYDENT!!! POPROSTU NIE MOGĘ UWIERZYĆ W TO CO MÓWIŁ PAN PREMIER W NASZYM IMIENIU!!! niewiarygodne wprost rzeczy!! Mam dość tego rządu i tego Prezydenta… łamiącego naszą konstytucję a tym samym depczacego nasze prawa i praworządnośc! Panie Premierze jak pan moze patrzeć na siebie w lustro? zarobił pan w fikcyjnym kraju 29 milionow…w Banku!!! My obywatele pragnący dobra naszego kraju wstydzimy się za pana i pana rząd!! Honorowym wyjściem byłoby poddanie się do dymisji po takiej kompromitacji! Nie zna pan historii… obraża pan naszych sprzymierzeńców!! śmie pan to wszystko mówić w naszym imieniu… OBYWATELI POLSKI…!!! TO HAŃBA TAKI RZĄD I TAKI PREMIER I TAKI PREZYDENT!!! HAŃBA POLSKI!!!

  3. wstyd mi i za Morawieckiego i za Dudę. Czasami budzę się w nocy i szczypię bo nie wierzę, że to prawda co nas spotkało. Gdyby w 1989r. ktoś powiedział, ze wróci PRL to bym go wyśmiała. A jednak wraca. Przecież Kaczyński zachowuje się dokładnie jak I sekretarz w PRL.

  4. To co aktualnie dzieje się w kraju woła o pomstę do nieba, nie zbliżamy się nawet do PUTINA, a raczej do Erdogana, już wkrótce na tapecie będzie SA i wszystkie media poza PiS-owskimi. No a potem trup będzie ścilił się gęsto, bo potomki komuchów zajęły miejsca swoich rodziców! Polonia, jeżeli im tak bardzo podobają się rządy to niech wracają do kraju pracować, bo ojczyzna wzywa, nie ma rąk do pracy za 2 dolary na czysto!

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: