Morawiecki mataczy w sprawie swojego majątku

1
326

Media w Polsce informują o braku transparentności dotyczącym majątku premiera Mateusza Morawieckiego.  PiS sam często zwracał uwagę na potrzebę jawności życia publicznego.  Nawet w tym celu stworzył specjalną ustawę. Premier Morawiecki nie potrafił odnieść się do zarzutów, opisanych w mediach, w trakcie konferencji prasowej po tym, jak informowano o przesunięciu do innych prac kilkunastu wiceministrów, mydląc oczy opinii publicznej rzekomym odchudzeniu administracji. W istocie premier odwołując wiceministrów, przenosząc ich na inne stanowiska tworzy fałszywe wrażenie o oszczędnościach.

Działania te zostały wymuszone, aby zatrzeć fatalne wrażenie jakie powstało po ujawnieniu afery związanej z nagrodami  dla członków rządu. Premier Morawiecki, jak informują media, zaczynając karierę polityczną przepisał nieruchomości na żonę.

Zawsze dalecy byliśmy dalecy od populistycznych twierdzeń. Nie czynimy zarzut ów z faktu, że premier jest człowiekiem bogatym.  Natomiast można czynić zrzuty, jeżeli premier kłamie w tej sprawie, podaje nieprawdziwe informacje.

Nie o to chodzi, chodzi o poświadczanie nieprawdy, na przykład w sytuacji, gdy żona premiera po przepisaniu na nią nieruchomości natychmiast brała kredyty we frankach szwajcarskich, których rzekomo bank, w którym pracował Morawicki nie udzielał.

Istnieje w tej sprawie mnóstwo innych wątpliwości, dotyczących posiadanych w przeszłości  akcji banku, których wartości rosła w wyniku decyzji podejmowanych przez rząd. Premier zaś uciekł z konferencji prasowej, gdzie pytano o tę sprawę. Nie potrafił odnieść się do stawianych mu w mediach zarzutów, zwyczajnie uciekł przed dziennikarzami.

Foto: Forsal

Wideo: @Platforma News

 

1 Komentarz

  1. To kłamca wywindowany przez protekcję ojca u prezesa. Miernota polityczna i słaby bankier, który “utopił” swoją forsę w franki szwajcarskie (frankowicz). Pewnie “dzięki przeciekom” od starego Morawieckiego odnośnie polityki rządu, od banku zarobił forsę.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: