Mueller postawi pierwsze zarzuty w rosyjskim dochodzeniu

0
194

To najważniejsza wiadomość weekendu, niestety w ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin zdani jesteśmy na spekulacje. Media informują, iż Wielka Federalna Ława Przysięgłych wyraziła zgodę na postawienie zarzutów pierwszej osobie, w dochodzeniu prowadzonym przez specjalnego prokuratora Roberta Muellera. Zdaniem mediów dokumenty zostały złożone u federalnego sędziego i utajnione, co może sugerować, iż osoba, której mogą zostać postawione zarzuty może wyjechać z kraju.

Najwcześniej w poniedziałek agenci federalni mogą aresztować podejrzanego i następnie przedstawią mu zarzuty. Mueller prowadzi dochodzenie dotyczące wpływu Rosji na przebieg amerykańskiej kampanii wyborczej i ewentualnej zmowy przedstawicielami kampanii Trumpa z reprezentantami Federacji Rosyjskiej. Wiemy, że Mueller interesował się dokumentami finansowymi bliskich współpracowników prezydenta. Wśród kandydatów na zmianę statusu na podejrzanych, media w pierwszym rzędzie wymieniają dwie osoby. Są to były szef kampanii Trumpa Paul Manaforte i były doradca d/s bezpieczeństwa narodowego generał Flynn.Wiadomo, iż w domu Paula Manaforte agenci federalni przeprowadzili rewizję, domagano się także od Białego Domu dokumentów dotyczących obu panów.Być może już w poniedziałek dowiemy się o kogo chodzi, więc na razie wstrzymamy się ze spekulacjami.

Prawdopodobnie osoba, której postawione zostaną zarzuty, nie została poinformowana, agenci FBI zapukają do niej rano i poproszą, aby udała się z nimi.

W dochodzeniu więcej ciekawych wydarzeń. Kampania Trumpa wynajęła firmę Cambridge Analisis, która miała zająć się badaniem poczty elektronicznej kampanii  Hillary Clinton. W tym celu zwrócono się do Wikileaks o przekazanie tych , skradzionych dokumentów. Zdaniem amerykańskich agencji wywiadowczych, dokumenty wykradzione zostały przez hakerów, działających na zlecenie Federacji Rosyjskiej.

Biały Dom podjął starania,aby odwrócić uwagę, zarzucając Hillary Clinton, iż zamówiono badanie działalności dotyczące Donalda Trumpa. To jednak w kampanii normalne.

Foto: Politicus USA/Youtube/MSNBC

Video: IdolxNews

 

Andrzej Jarmakowski

 

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: