Nadchodzi wielkie ekonomiczne załamanie?

3
253

 

Coraz częściej pojawiają się informacje o coraz  bliższym, możliwym globalnym ekonomicznym załamaniu. Mówimy o największym ekonomicznym załamaniu jakie wystąpi za naszego życia. Kryzys z roku 2008 to niewinna zabawka przy tym, co nas czeka – ostrzegają inwestorzy.

Głównym problemem są nie wojny handlowe rozpoczynane przez prezydenta USA. Głównym problemem jest dramatycznie rosnące zadłużenie Ameryki. Obsługa tego zadłużenie pochłaniać będzie coraz większe sumy. Do powstania kryzysu walnie przyczyni się polityka obecnego prezydenta, który doprowadził do znacznego wzrostu zadłużenia, zadłużenia, które rośnie obecnie w sposób  kontrolowany. Niedługo roczny deficyt po raz pierwszy przekroczy trylion dolarów w skali roku. Rząd obecnie zadłuża się znacznie szybciej, niż miało to miejsce po kryzysie 2008 roku. Niskie zerowe stopy procentowe doprowadziły do taniego kredytu, z którego radośnie korzystają miliony Amerykanów.  Ta polityka nie będzie trwać wiecznie kredyt zdrożeje, to pewne i oczywiste. Wydatki rządu jak i zadłużenie rosną obecnie w sposób niekontrolowany.

Największym zagrożeniem jest rosnący dług publiczny,  brak możliwości spłaty długu, co pochłaniać będzie trylion dolarów rocznie może doprowadzić do załamania.

Rząd pożycza coraz więcej pieniędzy, coraz więcej pożycza. Ekonomiści przekonują, iż  będziemy mieli do czynienia z kryzysem wynikającym z zadłużenia, dojdzie do kryzysu wartości zadłużenia.

Foto: Silver Doctors

Wideo: Epic Economist

3 Komentarze

  1. To wszystko pierdolenie we wrześniu albo w pażdzierniku a zwłaszcza w Ameryce jak w latach trzydziestych. Dość tej komedii ekonomicznej i wypompowywania studni.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: