Naloty Urzędu Imigracyjnego

0
194

Urząd Imigracyjny dokonał rutynowych, jak to określono, nalotów w Chicago, Nowym Jorku, Atlancie oraz Los Angeles. Na przykład w Kalifornii agenci INS zatrzymali 161 osób, które w USA przebywały nielegalnie.

Prezydent pragnie, aby przed wszystkim  w pierwszej kolejności deportować nielegalnych imigrantów, którzy dokonali przestępstw kryminalnych.

Prezydent zwracał uwagę, iż miejskie gangi narkotykowe, na przykład w Chicago mogą być złożone także z nielegalnych imigrantów. Apelował do policji, aby skupiła swoją uwagę na tych gangach i deportowała nielegalnych imigrantów, zarabiających w USA w ten sposób. Jak wynika z oficjalnych zapowiedzi można spodziewać się kolejnych akcji Urzędu Imigracyjnego. Rząd Meksyku ostrzegł obywateli swojego kraju przed możliwymi deportacjami, prosząc o kontakt z placówkami konsularnymi, które zostały zobowiązane do pomocy prawnej dla obywateli Meksyku.

Tymczasem dokonano nowych wyliczeń dotyczących kosztów budowy muru na granicy z Meksykiem. Koszt ten będzie wyższy, niż cena określona przez prezydenta.Koszt budowy może wynieść 21-22 miliardów dolarów. Czy Kongres uchwali taki budżet na te budowę, to zupełnie inna sprawa.

Prezydent powiedział w piątek, iż w przyszłym tygodniu spodziewać można się rozporządzenia prezydenta w sprawie imigracji. Biały Dom nie zdecydował jeszcze w jaki sposób będzie odwoływał się od decyzji Federalnego Sądu Apelacyjnego, którzy odrzucił poprzedni dekret prezydenta wstrzymującego  przyjazdy do USA, z siedmiu krajów o większości muzułmańskiej. Zdaniem prezydenta nowy dekret jest konieczny. Aby zapewnić bezpieczeństwo Stanów Zjednoczonych.

Prezydent Syrii odrzucił w piątek koncepcję utworzenia w Syrii tak zwanych bezpiecznych stref, którą wysunął prezydent Donald Trump. Pokojowy plan dla Syrii opracować ma sekretarz stanu Rex Tillerson.

AJ

Wideo; Wochit News

Foto: Reuters

 

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: