Nie ma zgody na niszczenie polskiej szkoły

1
191

„Zebraliśmy ponad 910 tys. podpisów pod wnioskiem o referendum ws. edukacji” – poinformował Sławomir Broniarz, przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego podczas konferencji prasowej w Sejmie. Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej poinformował, że jego partia będzie dalej wspierać ZNP, rodziców, samorządowców. „Będziemy robić wszystko, żeby doprowadzić jak najszybciej do debaty w parlamencie, a później do referendum” – podkreślił.

Nauczyciele, reprezentanci ZNP odwiedzili Sejm. Przekazali blisko milion podpisów, pod wnioskiem o zorganizowanie referendum w sprawie reformy PiS w szkole.

PiS wielokrotnie twierdził, że będzie popierał głos narodu, w sprawie referendum. Podpisy cały czas spływają. Milion podpisów mało?

O akcji w obronie polskiej szkoły rozmawiano podczas konferencji prasowej w parlamencie.

Poniżej zapis na wideo konferencji prasowej.  Także tysiące osób nie zgadzających się z reformą szkolnictwa PiS weźmie udział w manifestacji 6 maja, na którą poniżej zaprasza Krystyna Janda

Wideo 1: platformawideo

Wideo 2: PlatformaRP

Foto: Trybuna.eu

1 Komentarz

  1. Likwidacja gimnazjów jest bez sensu z dokładnie tego samego powodu, z jakiego bezsensownym było ich wprowadzenie w latach 90-tych. Polska oświata zarówno wtedy jak i teraz, cierpiała i nadal cierpi na sto pięć chorób, żadnej z których nie da się wyleczyć zmieniając strukturę organizacyjną polskiej szkoły. Broniarz wtedy walczył przeciwko gimnazjom – dzisiaj walczy przeciwko ich eliminacji. To tylko polityk, a raczej używając sposobu mówienia prezesa Spuli, “politykier”.
    Dla PiSu likwidacja gimnazjów wynika z ich pomysłu powrotu do peerelu. Władcy PiSu kochają PRL bo nic innego nie znają, świata nie znają i nie chca znać, innych niz peerelowskie rozwiązań nie znają i nie chcą poznać.
    A pisowska Polonia marzy o powrocie czasów, gdy za tydzień pracy w USA można było w peerelu pić i się łajdaczyć przez cały rok. 😉

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: