Nie ryzykuję, głosuję na Komorowskiego

10
218

PolandiaKampania wyborcza dobiegła końca. Tuż przed jej zamknięciem kandydat PiS, w telewizyjnej debacie z dziennikarzami TVN znakomicie uzasadnił, dlaczego nie należy na niego głosować. Jeden z dziennikarzy, komentujących debatę zauważył, że Duda był dobrze przygotowany. Wielkie mi ci halo! To tak, jakby stwierdzić, iż dobrze się stało, iż kandydat zmierzając do telewizyjnego studia, nie potrącił na pasach żadnej staruszki. Czy przygotowanie do debaty, kandydata głównej partii opozycyjnej, jest jakaś szczególną zaletą? W ogóle istnieje jakaś inna opcja?

Czy jednak rzeczywiście Duda był dobrze przygotowany? Odpowiadając na pytania dotyczące katastrofy smoleńskiej kandydat stwierdził, iż nie zna przyczyn tej katastrofy. Powołał się tutaj na konferencję naukową oraz zagranicznych ekspertów. Zagraniczny ekspert to rozumiem, ten od wybuchowych parówek odgrzewanych w mikrofali. Nie przekonuje mnie stwierdzenie, że jakiś tam procent wyborców wierzy w dziwaczne spiskowe teorie, na temat smoleńskiej katastrofy, dlatego trzeba pieprzyc te smoleńskie farmazony. Dla mnie stwierdzenia dotyczące katastrofy smoleńskiej kompromitują Dudę jako kandydata, pokazują, iż jest on kandydatem niesamodzielnym, mającym zbyt mało odwagi, aby przeciwstawić się smoleńskim bredniom Macierewicza, zaś tak naprawdę jest sterowany przez Jarosława Kaczyńskiego

Podobnie w sprawie in vitro Duda zajął postawę fundamentalistyczną, w gruncie rzeczy sprzeciwiając się tej metodzie. Kandydat miał też problemy z matematyką. Na pytanie Moniki Olejnik w jaki sposób sfinansuje swoje obietnice, jak obniżenie wieku emerytalnego, kluczył, wił się jak piskorz, aby stwierdzić, iż w Polsce panuje takie przekonanie, iż nic się nie da zrobić. Duda nie potrafił odpowiedzieć na pytanie dotyczące finansowania jego pomysłów.

W kampanii uczestniczył jeszcze polityczny plankton, czyli rozmaici polityczni szaleńcy, oraz zwykli wariaci. Z tej grupy największe poparcie posiada artysta, który lokalnie w Polsce zdobył, pewne powodzenie. Kukiz promujący jednomandatowe okręgi wyborcze jako bolączkę na wszystkie polskie problemy stał się takim ludowym populistą, obiecującym złote gruszki spadające z zamarzniętej topoli. Pamiętajmy, że Polska to kraj, który omal na prezydenta nie wybrał Stana Tymińskiego. Z Kukizem konkurował weteran polskiej sceny politycznej, czasami nawet sympatyczny czubek, na tyle rzecz jasna, na ile czubek może być sympatyczny, czyli Janusz Korwin Mikke. Przed drugą turą wyborów Polacy jakoś się opamiętali i Tymińskiego nie wybrali. Mam nadzieję, iż takie otrzeźwienie przyjdzie także teraz. Zostawmy jednak panią Ogórek, faszystę Grzegorza Brauna, który tutaj w Chicago proponował udawanie się na strzelnicę, gdyż być może kilku z tej PO trzeba będzie odstrzelić. Brauna w Polsce wspiera pewien warchoł, dawniej mieszkający w Chicago. W jego warszawskim mieszkaniu urządzono nawet sztab kandydata.

W Chicago do głosowania zarejestrowało się nieco ponad 11 tysięcy osób. W aglomeracji chicagowskiej według naszych szacunków mieszka około 150 tysięcy osób uprawnionych do głosowania. Około 200-250 tysięcy w domach używa języka polskiego. Zdecydowana większość tych osób, które się zarejestrowały, głosować będzie na kandydata PiS. Choć Chicago, na szczęście dla Polski, w tych wyborach nie posiada żadnego znaczenia, kampanię wyborczą prowadzono tutaj niezwykle intensywną.Do Wietrznego Miasta nad jezioro Michigan przyjeżdżało mnóstwo rozmaitych emisariuszy, co jeden to bardziej oryginalny. Polonijne kościoły zmieniły się w lokalne sztaby wyborcze. O prezydencie, o Pani premier opowiadano piramidalne brednie, żeby nie wspominać już o Smoleńsku. Konsulat Generalny RP reagujący, gdy jakiś dziennikarz pomyłkowo napisze o polskich obozach koncentracyjnych, zupełnie pozostawał obojętny na to, gdy twierdzono, że prezydent RP jest mordercą, organizatorem zamachu smoleńskiego. Co więcej jeden z dyplomatów występował nawet w programie, gdzie w audycji, gdy występował, twierdzono o prezydencie, że jest rosyjskim agentem i zbrodniarzem.

Polonijne media nie posiadają dość odwagi, aby cokolwiek na ten temat powiedzieć. „Dziennik Związkowy”, który został się w taką polonijną „Trybunę Ludu”, ledwo wiążąc koniec z końcem, boi się cokolwiek powiedzieć, aby nie podpaść oszołomom. Gazeta wysyła fotoreporterów, dumnie zamieszczając fotografie polonijnych faszystów, w czarnych koszulach i jednoznacznych krawatach. W ich języku nazywa się to, że jesteśmy blisko Polonii. Gazeta stała się taką obrzydliwością, iż wstyd to, brać do ręki. Poczytność gazety zresztą spada. Nie zdziwię się, jak gazeta ta z przyczyn naturalnych przestanie istnieć, podobnie jak stacja radiowa 1900 AM, która przegrywa konkurencję z polskim FM, nadającym swój program na dwóch pasmach od południowej Indiany do Wisconsin. Związkową stację 1490 AM słuchać tylko w niektórych częściach Chicago. Zasięg tych stacji jest zupełnie nieporównywalny, zapewne wkrótce spostrzegą to reklamodawcy.

Bronisław Komorowski pewnie wygra wybory. Stawka jest wysoka, bowiem chodzi o to, czy Polska pozostanie krajem znaczącym. Kiedyś Aleksander Kwaśniewski trafnie zauważył że w pewnym momencie, po wysłaniu wojsk do Iraku, Polska miała większe znaczenie, niż wynikałoby to z rzeczywistej siły naszego kraju. Trafność tego stwierdzenia widać właśnie z oddali, gdy popatrzmy na świat choćby z perspektywy Waszyngtonu. To właśnie ogląd świata z tej perspektywy decyduje także o naszym bezpieczeństwie. Dlatego ważnym jest, aby nie spaść gdzieś do ogona II ligi. Taka jest stawka w tych wyborach. Dlatego warto głosować na Bronisława Komorowskiego. Nie warto tego wielkiego dorobku III RP zmarnować.

Andrzej Jarmakowski

Foto: takasytuacja.net.

10 Komentarze

 1. W Chicago wielka propaganda i modlitwy za Brauna i Dudę. Zgadzam się co do oceny Zwiazkowego. Komorowski znakomicie wypadł w dyskusji z dziennikarzami. Brawo Komorowski!!!

 2. Komorowski coraz bardziej traci poparcie. Unikanie dyskusji, zacietrzewienie i kłamstwa zniechęcają wyborców do głosowania na Bronka.

 3. Komorowski nie porusza żadnych istotnych spraw dotyczących Polski. Jako urzędujący prezydent powtarza puste frazesy.

 4. Nie zgadzam się z Jarunem. W dyskusji w TVN to jedno z najlepszych wystąpeń Komorowskiego. Precyzyjne i konkretne. Prezydent unikał skłądania pustych obietnic. Miał rację z emeryturami i trafnie to uzasadnił. Pewnie nie spowoduje to wygranej w I turze, ale zobaczymy.

  • Wiktor badz konkretny, nie w Chicago wielka pisuarowa propaganda tylko jeden
   scierwomicrophone zapluwa sie w nachalnej agitce za jarkacza przydupasem!!!!

  • A cóż takiego precyzyjnego i konkretnego powiedział Bronek. Może zaślepiony w PO – kłamco Wiktorze zacytujesz?

 5. No nie tylko Lusieńka kochaniutka. Jest jeszcze ‘Czas Boga”, gdzie wczoraj odmawiano dziesietki różżańca za Dudę i Baruna, na stacji 1080 AM, pani Pasek. Sądzę nawet, że jeżeli chodzi o natężenie propagandy, to “czas Boga” przebija nawet Lusieńskę Kochaną rzecz jasna Paskowa przebija Lusieńkę. Cytują tam takich kretynów, że Sordyl to intelektualista. Są jezcze poranne programy na 1490 i 1080, Dodajmy jeszcze sprytnie robioną propagandę przez Budzika, spowiedz przez radio i telefon. Tam też propagandy mnóstwo. Jstem ciekawy jak MK potraktuje Dziennik Związkowy, gdzie robi sie relacje ukazujące grupkę polonijnych faszystów w czarnych koszulach. przed pomnikiem katyńskim w Nles. Dla mnie to obrażanie poamięci tych ci polegli w katyniu. Ofiary sowieckiego terroru w grobie się przewracają jak widzą to dzienikarskie, polonije skurwysyństwo. Oczywiście śliwa podpuszcza tych ludzi, prowadzi kłamliwą, chamską bezczelną propagandę, ale nie jest ona jedyna. Do tego dodac trzeba wielu proboszczy, zwłaszcza ze św. Ferdynada. i sw. Pryscylii, jakos tak. Sliwa tak, zle nie zapominajmy o wkładzie polonijnych katolickich ksieży w polityczne kłamstwoim chamska kłamliwą proapagandę.

  • Wiktor uprzejmie donosze ze zwiazkowego dziennika nie mialem w reku przynajmniej 25 lat tak ze trudno mi sie odniesc do jego rewelacji.slyszalem ze pod kierownictwem redachturki Blaszczuk Malgorzatki wykazuje sie tedencja spadkowa.krotko,strata czasu na te lekture.

   Natomiast jezeli idzie o inne bogoojczyzniane produkcje na 1080 sluchanie tego bełkotu przekracza moje możliwosci odbiorcze do słuchania tego trzeba mieć IQ -100000

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: